• Cyfrowa torebka, o której marzą kobiety
  Nowy laptop HP Mini Note jest reklamowany jako cyfrowa torebka. Czy faktycznie gadżet może pretendować do miana najbardziej przydatnego kobiecego akcesorium? Moim zdaniem (tzn. zdaniem kobiety lubiącej ładne, ale jednocześnie użyteczne rzeczy) z powodzeniem.
 • Magiczne kostki jak z Harry'ego Pottera
  Z czego składa się komputer? Oczywiście z ekranu, myszki, klawiatury i właściwej maszyny liczącej. Ale nie zawsze tak musi być. Dwóch studentów z Massachusetts Institute of Technology (MIT) wymyśliło właśnie nowatorskie minikomputerki - interaktywne kostki, które nie mają ani gryzonia, ani klawiszy.
 • Ponoć w internecie jest już wszystko. Ponoć wymyślenie czegoś równie genialnego jak Google, Facebook czy MySpace jest już niemożliwe. A jednak. Dowodzi tego Twitter, portal, który w trzy lata dorobił się statusu kultowego i kilkudziesięciu milionów użytkowników. Nie przynosi zysków, a mimo to stanowi przedmiot pożądania największych internetowych gigantów. Na razie nieosiągalny.
 • Czytanie w futurystycznym stylu
  Choć na rynku pojawiają się kolejne urządzenia do czytania e-booków, nadal daleko im do wyobrażeń o giętkich e-książkach i e-gazetach znanych z filmów science fiction. Jednak jak informuje pismo "New Scientist", już za rok będzie można kupić pierwszy wyginający się czytnik elektronicznych książek.

 • Zostań astronautą, zdobądź Marsa
  40 lat temu, w czasach programu Apollo, Neila Armstronga i Buzza Aldrina, cały świat śledził starty rakiet kosmicznych oraz ich szczęśliwe powroty z misji. Dzisiaj ekspedycje wahadłowców budzą zazwyczaj małe zainteresowanie. NASA chce na powrót wzbudzić w nas emocje, jakie towarzyszyły pierwszym badaniom kosmosu - tym razem za pomocą spektakularnej gry komputerowej.
 • Konkurs na kosmiczne imię
  Amerykańska Agencja Kosmiczna przygotowała nie lada niespodziankę dla tych, którzy marzą o dorzuceniu swoich trzech groszy do historii podboju kosmosu. NASA właśnie ogłosiła konkurs na nazwę nowego elementu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.
 • Och, wygląda zupełnie jak tata - być może to mówiłyby szympansy na widok nowo narodzonego maleństwa, gdyby tylko potrafiły mówić. Jak sugerują francuscy naukowcy, szympansy także mogą posiadać zdolność dostrzegania rodzinnego podobieństwa i odróżniania "swoich" od obcych.
 • Czy ociekające krwią gry wideo, w których musimy walczyć z demonami lub uzbrojonymi po zęby zombie mogą czegoś uczyć? Jak twierdzą brytyjscy uczeni - owszem. Co więcej, mogą nawet pomóc ratować życie. Jak wynika z badań naukowców z Durham University, brutalne gry mogą pomóc w nauce procedur przeciwpożarowych i ewakuacji.
 • Na początku tego tygodnia indyjskie ministerstwo edukacji zaskoczyło wszystkich. Ogłosiło, że w trosce o przyszłość najmłodszych obywateli uruchamia produkcję laptopów za 500 rupii, czyli zaledwie 10 dol. Czyżby oznaczało to początek edukacyjnej rewolucji w najbiedniejszych krajach świata?
 • Nokia 5800
  Na polski rynek trafiła właśnie długo wyczekiwana Nokia 5800 XpressMusic, znana też jako Tube lub... fiński pogromca iPhone’a. Czy to ostatnie stwierdzenie jest słuszne? Nie do końca – zamiast „rywal”, lepiej użyć słowa „alternatywa”. Jednak osoby, które wykorzystują swoją komórkę jako odtwarzacz mp3, powinny być usatysfakcjonowane.