• Na ekranie w centrum Warszawy ruszy we wtorek licznik długu publicznego w Polsce. Uruchomi go prof. Leszek Balcerowicz, były prezes Narodowego Banku Polskiego i przewodniczący Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.
 • Nokia zawalczy o rynek smartfonów
  Nokia przygotowuje się do ofensywy na rynku smartfonów. Ekspansję mają ułatwić nowi szefowie fińskiego giganta. Rada nadzorcza producenta telefonów komórkowych odwołała więc ze stanowiska prezesa Olli-Pekka Kallasvuo. Zastąpi go Stephen Elop z innego światowego giganta, Microsoftu.
 • Robisz zakupy dla swojego malucha? Uważaj! Wiele dostępnych artykułów dziecięcych, nawet tych spełniających prawne wymogi, jest niebezpiecznych dla zdrowia. Jak wybrać te bezpieczne?
 • Kto by nie chciał mieć takiej wnuczki? Fanny Karst, absolwentka studiów projektowania w Londynie, zawsze chciała szyć dla swojej babci. Od 5 lat ta 24-letnia projektantka jest guru w kwestii "gray power" - bo tak nazywa się moda dla starszych kobiet. Jej najmłodsza modelka ma 60 lat, najstarsza 80.
 • Kupując zabawki pochodzące z Chin czy krajów trzeciego świata możemy być niemal pewni, że przy powstawaniu piórników czy kolorowych plecaczków dla dzieci pracują inne dzieci, którym nigdy nie będzie dane z nich skorzystać. Wreszcie możesz zrobić coś, by powstrzymać ten proceder.
 • Paul Rowland, fotograf mody i właściciel agencji modelek, stworzył specjalny dodatek do wrześniowego wydania pisma "V Magazine", ekskluzywnego miesięcznika o modzie. Przedstawił w nim hołd dla piękna XXI wieku - zrobił portrety 19 modelkom ze swojej stajni. Efekt jest piorunujący...
 • Witamy jesienno-zimową kolekcję
  Lata 80-te nie przestają nas inspirować. Na nich opiera się najnowsza kolekcja Reserved skierowana do fanek lejących tunik, śliskich legginsów i wyrazistej, metalowej biżuterii. ROCK CHIC RESERVED to kontrastowe zestawienia barw: czerni z bielą w macie i w połysku, nasyconych żółci, róży czy kobaltu. Ta odważna paleta barw dodaje kolekcji niesamowitej dynamiki i drapieżności.
 • Nowa kolekcja Top Shopu pojawi się w sklepach lada moment. Po co jednak kupować za duże pieniądze markowe rzeczy, skoro proponowane przez Top Shop dziurawe rajstopy można sobie zrobić własnoręcznie. Chyba, że ktoś woli mieć dokładnie takie dziury , jak właśnie reklamuje Kate Moss.
 • Garance Dore to Francuzka, o której mówi się, że jest europejskim odpowiednikiem Scotta Schumana – zresztą prywatnie jest też jego dziewczyną. Modowa blogerka robi karierę, a teraz GAP otwiera wystawę z jej rysunkami na 40-lecie istnienia marki.
 • Być może nie znacie jego imienia, jednak na pewno widzieliście jego prace. Lorenzo Agius robił zdjęcia Angelinie Jolie, Madonnie, Beyonce, Rachel Weisz i innym słynnym postaciom. Udało mu się na tych portretach uchwycić ducha minionej dekady i piękno oraz geniusz swoich modeli. Wszystko dlatego, że jak sam mówi "potrafi otworzyć swoje postacie".