• Polska idzie na wojnę z Gazpromem
  Płacimy Rosjanom za gaz najwięcej w Europie. PGNiG chce więc pozwać Gazprom do sądu, by renegocjować ceny. Polski monopolista szuka jednak innych sposobów, by skłonić Rosjan do obniżenia rachunków.
 • Cała prawda o tym, co tankujesz na stacjach
  "Chrzczone" paliwo na stacjach benzynowych? Inspekcja handlowa sprawdziła, co tak naprawdę tankujemy. Wyniki są zaskakujące, zwłaszcza dla tych, którzy kupują benzynę, czy olej napędowy na stacjach z logiem marketów.
 • Tak Orlen i Lotos powalczą o klienta
  Już co czwarty kierowca regularnie tankuje na stacjach oferujących niedrogie paliwa. Największe polskie koncerny zamierzają o nich zawalczyć i tworzą nowe ekonomiczne sieci.
 • Gigantyczna kara dla rosyjskiego Łukoila. Polscy kontrolerzy uznali bowiem, że skład paliwa, które Rosjanie sprzedawali na swych stacjach różni się od wymaganego przez polskie prawo. Firma zapłaci za to aż 14 milionów złotych.
 • Rząd puści nas z torbami
  Masz samochód? Masz problem. Bo rząd już wie, kto zrzuci się na ratowanie budżetu. To wszyscy posiadacze aut. Wzrost podatków i dodatkowych opłat sprawi, że za litr paliwa będziemy płacić nawet kilkanaście groszy więcej. A to dopiero początek podwyżek, bo nie ma co liczyć na taniejącą ropę i mocnego złotego.