• Julia Rosnowska
  "Sytuacja w której kolega aktor w romantycznej scenie wpycha koleżance język głęboko w gardło, mimo, że wcale nie musi tego robić. Ani scenariusz, ani reżyser, ani sama sytuacja absolutnie nie wymagają tego typu środków. Ten gest był niczym innym, tylko manifestacją pewności siebie i buty tego kolegi przez bezpardonowe przekroczenie granic cielesnych na scenie, bez ustalenia tego wcześniej" - wyznaje Julia Rosnowska zapytana o problem molestowania i przekraczania granic w świecie aktorskim.
 • Danuta Stenka
  "Trudne sytuacje sprzyjają każdemu, kto potrafi wyciągnąć z nich właściwe wnioski i chce coś zmienić na lepsze" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Danuta Stenka. Aktorka zdradziła nam także, jak aktorstwo pomogło jej odkryć w sobie siłę i dlaczego nie ma poczucia, że wywalczyła sobie pozycję w tym zawodzie.
 • Krystyna Podleska / fot. Hektor Werios
  Krystyna Podleska na plan "Misia" trafiła prosto z Londynu. Urodzona i wychowana w Anglii aktorka o polskich korzeniach, nierozumiejąca absurdów PRL, wydawała się Stanisławowi Barei idealną odtwórczynią roli głupiutkiej Oli. "Mój sposób bycia pasował. To, co inna aktorka musiała grać, u mnie było naturalne" - zdradza w rozmowie z dziennik.pl "dziewczyna Misia".
 • Joanna Jabłczyńska
  "Jestem chyba pierwszą osobą w Polsce, która jest jednocześnie radcą prawnym i aktorką, więc nikt, łącznie ze mną, nie wie jak to ugryźć. Wiele moich aktorskich zobowiązań zawodowych zostało zinterpretowanych jako niegodne zawodu radcy prawnego. Sama musiałam się z tym oswoić, ale też środowisko musiało jakoś przetrawić moje wejście do tego świata" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Joanna Jabłczyńska. Aktorkę i prawniczkę zapytaliśmy także o to, jak przyjęło ją środowisko radcowskie i czy zawód prawniczy ogranicza jej aktorstwo.
 • Paulina Chruściel
  "Poczucie niepewności, brak stabilności zawodowej, są dla mnie w tym zawodzie najtrudniejsze do przełknięcia. To mnie czasem zatruwa. Samo granie jest cudowne, ale wszystko dookoła bywa trudne" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Paulina Chruściel. Z gwiazdą serialu TVN "Singielka" rozmawialiśmy nie tylko o ciemnych stronach zawodu aktora, ale także o teatrze, celebryctwie i plusach grania w telenoweli.
 • Maja Ostaszewska / Fot. Adam Pluciński/MOVE
  "Dla mnie patriotyzm polega na tym, że bierzemy odpowiedzialność za to, co się dzieje u nas w kraju, że chcemy tutaj tworzyć, że czujemy wspólnotę obywatelską. To rozumiem jako patriotyzm, a nie egzaltację, martyrologię, grzebanie w przeszłości, zamiast zajmowania się przyszłością" - mówi Maja Ostaszewska. Z aktorką rozmawiamy o pomysłach władz na narodową kulturę oraz zagrożeniach dla wolności artystycznej.
 • Krystyna Sienkiewicz
  Z okazji premiery albumu "Warszawa lata 70.", wydanego nakładem Wydawnictwa BOSZ, Krystyna Sienkiewicz zdradziła, jak ona wspomina tamte czasy. Aktorka zapewnia, że choć podróżowała po świecie i miała możliwość wyemigrowania z kraju, nigdy nie chciała mieszkać poza Polską.
 • Anna Seniuk
  Anna Seniuk, którą polska publiczność pokochała między innymi za rolę Magdy Karwowskiej w "Czterdziestolatku", napisała wstęp do albumu fotografii przedstawiających Warszawę z lat 70-tych. Z tej okazji zapytaliśmy aktorkę, jak ona wspomina stolicę z tamtego okresu, czy uległa ówczesnej propagandzie sukcesu i jak ocenia ostatnie, polityczne wydarzenia w Polsce.
 • Anna Seniuk
  Anna Seniuk, którą polska publiczność pokochała między innymi za rolę Magdy Karwowskiej w "Czterdziestolatku", napisała wstęp do albumu fotografii przedstawiających Warszawę z lat 70-tych. Z tej okazji zapytaliśmy aktorkę, jak ona wspomina stolicę z tamtego okresu, czy uległa ówczesnej propagandzie sukcesu i jak ocenia ostatnie, polityczne wydarzenia w Polsce.
 • Agnieszka Grochowska
  Za rolę w filmie "Obce niebo" Agnieszka Grochowska właśnie otrzymała statuetkę Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W rozmowie z dziennik.pl aktorka opowiedziała, jak wiele kosztowało ją wcielenie się w postać polskiej imigrantki, której szwedzka opieka społeczna zabiera dziecko.