• "Wiatr. Thriller dokumentalny" reż. Michał Bielawski
  "Są ludzie, którzy nie wiedzą, co ich bierze, ale po prostu idą pić. Czują, że coś się dzieje, choć tego nie rozumieją. To powoduje, że wzrasta wówczas przemoc domowa. Miałem szansę weryfikować to słuchając bardzo dużej ilości nagranych powiadomień alarmowych pod numer 112. I naprawdę widać, że w czasie halnego jest intensywniej" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michał Bielawski, reżyser filmu "Wiatr. Thriller dokumentalny", który od 7 lipca będzie dostępny w polskim HBO i HBO GO.
 • Wołyń
  Grupa polskich artystów miała udać się w trasę po Ukrainie z monodramem "Mam na imię Psyche". W dzień wyjazdu odwołano jednak wszystkie występy. Przez swojego impresario artyści zostali poinformowani, że 4 miasta skasowały sprzedaż biletów na ich spektakl przez konflikt z filmem "Wołyń". Prawda okazała się jednak inna: "Zawiódł właśnie impresariat, a nie dialog polsko-ukraiński" - wyjaśnia Anna Grabińska, aktorka spektaklu.
 • Andrzej Sołtysik
  Andrzej Sołtysik chętnie widziałby Grażynę Torbicką w szeregach gwiazd stacji TVN. "Nie bałbym się, że oto przychodzi wytrawna dziennikarka ze swoimi kontaktami, która może mi zabrać trochę mojego poletka. Uznałbym, że to wartość dodana, znaleźlibyśmy miejsce dla siebie, ponieważ jesteśmy różnymi osobami". W rozmowie z dziennik.pl opowiedział o swoim powrocie do "Dzień Dobry TVN" i skomentował decyzję o pokazaniu filmu "Smoleńsk" podczas festiwalu w Gdyni.
 • Radosław Piwowarski
  Oczywiście ustrój narzucał ograniczenia, pewne tematy były nie do ruszenia, działała cenzura, ale mecenat państwa był fantastyczny. Teraz dużo się mówi o tym, że filmy były blokowane. Ale prawda jest taka, że ten, któremu zatrzymywali film, stawał się sławny. Chodził dumny, kobiety się mu oddawały, a mężczyźni stawiali mu wódkę w Spatifie, bo był niszczony przez reżim. Były też przypadki takie, jak Stanisława Barei, który w jednym filmie potrafił mieć 23 wycięcia - tak o realiach tworzenia filmów w czasach PRL opowiada w rozmowie z dziennik.pl Radosław Piwowarski. Z reżyserem rozmawiamy przy okazji premiery jego książki "Sceny rozbierane".
 • Wilk z Wall Street
  Wczoraj wieczorem telewizja Polsat wyemitowała hollywoodzki hit z Leonardo DiCaprio "Wilk z Wall Street". Ku oburzeniu wielu widzów, film został pozbawiony wulgaryzmów oraz scen przedstawiających akty seksualne. Stacja zaprzecza jednak, jakoby dokonała jakiejkolwiek cenzury.
 • Henryk Gołębiewski
  "W aktorstwie sytuacja jest niepewna, nigdy nic nie wiadomo, dzisiaj się gra, a jutro nie. Stała praca zaś zapewnia stały dochód" - wyznaje Henryk Gołębiewski w rozmowie z dziennik.pl. Aktor tłumaczy, jak udaje mu się łączyć świat filmu z pracą w firmie remontowo-budowlanej.
 • Maciej Stuhr
  Macieja Stuhra już niebawem będzie można oglądać na ekranach w filmie "Ekscentrycy". Aktor wciela się w rolę jazzmana, który zakłada swój zespół w powojennej Polsce. Z tej okazji zapytaliśmy, jak wyglądały przygotowania do roli muzyka i co dzieje się w ostatnim czasie z polskimi komediami.
 • Agnieszka Grochowska
  Za rolę w filmie "Obce niebo" Agnieszka Grochowska właśnie otrzymała statuetkę Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W rozmowie z dziennik.pl aktorka opowiedziała, jak wiele kosztowało ją wcielenie się w postać polskiej imigrantki, której szwedzka opieka społeczna zabiera dziecko.
 • Ewa Ewart
  "Intuicja jest moją najlepszą przyjaciółką i ratuje mnie w wielu sytuacjach, ale w Czeczenii ocaliła życie nie tylko mi, ale i moim kolegom. Jestem absolutnie przekonana, że my byśmy z tamtej jatki nie wyszli cało" - wspomina Ewa Ewart. Dziennikarka opowiedziała nam o niezwykłym przeczuciu, które uratowało ją przed bombardowaniem, zdradziła co czuła, przeprowadzając wywiad z bezwzględnym kolumbijskim terrorystą i czego udało jej się dowiedzieć o Władimirze Putinie, gdy obejmował rządy na Kremlu.
 • Grażyna Torbicka
  Fragment nagrania z gali Telekamer, na którym Grażyna Torbicka ze spokojem i uśmiechem na twarzy, jednym zdaniem gasi Jarosława Kuźniara, stał się hitem sieci. W rozmowie z dziennik.pl ikona Telewizji Polskiej wyjaśnia, dlaczego utarła nosa koledze z konkurencji, czy wierzy w szanse "Idy" na Oscara i co sądzi o aferze wokół Kamila Durczoka.