• "Wołoszyłoegrad" to tajemnicze, zapomniane przez świat, chwilami przytłaczające, ale też dające poczucie bezpieczeństwa miejsce, do którego wraca główny bohater Serhija Żadana. Ukraińska terra incognita staje się dla niego tłem i pretekstem do męskich rozważań o życiu. To tam ma swój początek proces psychicznego i społecznego mężnienia bohatera.
 • "DuchLess. Opowieść o nieprawdziwym człowieku" to debiutancka powieść Siergieja Minajewa, jednego z najpopularniejszych współczesnych pisarzy rosyjskich. Ukazująca duchowe wyjałowieni przedstawicieli moskiewskiej klasy średniej, wzbudziła w Rosji wiele emocji. Jednak bohatera, o którym pisze Minajew, możemy spotkać nie tylko na Placu Czerwonym, ale także w każdej światowej metropolii.
 • Jak wyglądał Nowy Jork przed Empire State Building, kawiarniami Starbucks i żółtymi taksówkami? Kim byli XIX wieczni mieszkańcy tego miasta? Jak wyglądała ich codzienność, zwyczaje i etykieta? I w końcu, jakie targały nimi namiętności i intrygi? Odpowiedzi na te pytania dostarczają pełne uroku, elegancji, a miejscami także cynizmu i inteligentnej ironii "Opowieści nowojorskie" Henryego Jamesa .
 • Mężczyzna przyłapujący swoją żonę w łóżku z kochanką, kobieta, która dzięki parze przypadkowo poznanych nastolatków odkrywa swoją uśpioną namiętność czy znudzona codziennością gospodyni domowa, to tylko niektórzy z plejady bohaterów krótkich opowiadań, zebranych w tomie „Wszystko dla niej” autorstwa Beaty Rudzińskiej .
 • Dwójka młodych, pięknych i niespełnionych życiowo bohaterów odnajduje szczęście dzięki niespodziewanej strzale Amora. Miłośnikom opowieści o pięknej miłości, która staje się lekarstwem na wszystkie życiowe problemy, z pewnością do gustu przypadnie debiutancka powieść Sylwii Kukli "Powiedz mi to jutro" .
 • Powieść Anne Bronte zatytułowana „Agnes Grey” doczekała się swojego pierwszego polskiego wydania. Napisane w połowie XIX wieku dzieło najmniej znanej z sióstr pisarek w dużej mierze oparte jest o biograficzne fakty z życia autorki. Powieść Anne Bronte pokazuje trudności, z jakimi borykały się inteligentne i ambitne kobiety w XIX wiecznej Anglii, które wbrew panującym zwyczajom, chciały zawalczyć o własną niezależność .
 • Marlena Dietrich, jedna z największych ikon kina, legendarna aktorka i artystka sceniczna w biografii Charlotte Chandler maluje się jako ciepła i pełna miłości kobieta, której życie i karierę w dużym stopniu naznaczyły doświadczenia z I i II wojny światowej .
 • Poetka Anna Janko wydała właśnie drugą w swoim dorobku książkę napisaną prozą. Powieść zatytułowana "Pasja według św. Hanki" jest niejako kontynuacją "Dziewczyny z zapałkami", która ukazuje bohaterkę na kolejnym życiowym zakręcie. Stojąca przed wyborem mąż czy kochanek Hanka prowadzi czytelnika przez labirynt swoich wewnętrznych przeżyć i rozterek serwując mu przy tym prawdziwą emocjonalną jazdę bez trzymanki.
 • Christian Gerhartsreiter
  Gdyby historia przedstawiona w książce „Dziwny przypadek Rockefellera” była fikcją, zarzucilibyśmy jej autorowi zbyt wybujałą wyobraźnię. Tymczasem opisana przez Marka Seala biografia Christiana Gerhartsreitera jest autentyczna i potwierdzona przez autora książki licznymi dowodami w postaci dokumentów i relacji świadków. Okazuje się zatem, że w obecnych czasach, w tak rozwiniętym cywilizacyjnie kraju jak Stany Zjednoczone, jeden człowiek mógł przez 30 lat udawać kuzyna angielskiej królowej i spadkobiercę rodu Rockefellerów i nawet jego własna żona nie wiedział, kim jest człowiek z którym żyje.
 • "Oczy Wuja Sama" to wciągająca relacja z podróży po Stanach Zjednoczonych, w której autor, Bartosz Gardocki serwuje czytelnikowi prawdziwy koktajl wrażeń sporządzony zarówno z zachwytów nad amerykańską przyrodą, refleksji nad historią tego kraju, jak i szyderstw z wszechobecnego kiczowatego blichtru oraz lukrowanego american dream .