• Byli dziennikarze TVP i Polskiego Radia
  Polityczne czystki w publicznych telewizji i radiu często były zalążkiem zmian na rynku. Ofiary dobrej zmiany dziś też budują własne media. Ale sukces będzie im trudno osiągnąć.
 • Krzysztof Ziemiec
  Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości" przeprosił za swoją pomyłkę. Dziennikarz poinformował w głównym wydaniu serwisu, że dokumenty dotyczące Lecha Wałęsy i podpisy znalezione w domu Czesława Kiszczaka zostały sprawdzone przez grafologów. Sęk w tym, że to nie była prawda.
 • Jacek Kurski, Jarosław Kaczyński i Piotr Semka
  Nie wszyscy Kurscy są do kitu!- krzyczał na manifestacji KOD w obronie wolnych mediów Jarosław Kurski, wicenaczelny "Gazety Wyborczej". Jego brat, nowy prezes TVP, stał w tym czasie po przeciwnej stronie barykady. Jacek Kurski zapewnia, że jako silny polityk będzie umiał skutecznie bronić niezależności telewizji przed swoimi kolegami politykami. Ale nikt "bulterierowi Kaczyńskiego" dziś nie wierzy. Nie dziwne, bo zdążył sobie sporo nagrabić. Oto alfabet największych afer, sukcesów i wpadek na koncie Jacka Kurskiego.
 • Większość widzów, którzy pamiętają Turskiego jako posiwiałego, statecznego publicystę o charakterystycznym głosie nawet nie podejrzewa, że Turski był utalentowanym gitarzystą ze słuchem absolutnym.
  Andrzej Turski wielkim dziennikarzem był - przekonują autorki jego biografii, dwie córki - prawdziwa Urszula Chińcz i "telewizyjna" Anna Morawska. To ciepła i pełna anegdot opowieść snuta przez członków rodziny, przyjaciół i współpracowników dziennikarza. Lista osób, które z niezwykłą atencją wspominają Turskiego jest imponująca. Nie dziwne, bo był "ojcem chrzestnym" wielu dzisiejszych medialnych gwiazd.
 • Dziennikarze i fotoreporterzy w Sejmie
  Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy postanowił odłożyć zajmowanie się rozwojem Starego Kontynentu i skupić się na ucieraniu nosa czwartej władzy. Członkowie zespołu w apelu do marszałek Sejmu, Ewy Kopacz postulują prześwietlić zachowania dziennikarzy pracujących przy ul. Wiejskiej.
 • Nowe porządki w TVP. Spółka zamierza wypchnąć swoich dziennikarzy do firmy zewnętrznej. Związkowcy nie kryją oburzenia i mówią wprost: "To skok na kasę".
 • Po skandalu wokół wypowiedzi Mariana Kubalicy, wiceszefa sportowego kanału TVP, spółka idzie śladami konkurencji. Pracownicy telewizji publicznej, tak jak dziennikarze TVN, będą musieli uważniej dzielić się swoimi prywatnymi opiniami w mediach społecznościowych. Będzie ich obowiązywał nowy kodeks.
 • Jacek Kurski
  "Wielka medialna wtopa" - mówi politolog dr Wojciech Jabłoński o nerwowej reakcji Jacka Kurskiego na tekst o jego rzekomym romansie. Europoseł najpierw zablokował publikację artykułu na temat swojego życia prywatnego w tygodniku Jerzego Urbana, a gdy o wyroku sądowym poinformowały inne media, próbował zmusić je do usunięcia tekstów.
 • Dwóch gangsterów, którzy planowali zabójstwo Piotra Najsztuba, wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie przygotowała akt oskarżenia w tej sprawie. Dokument właśnie trafił do sądu. Teoretycznie Arkadiusz W. i Paweł G. mogą dostać nawet dożywocie - pisze DZIENNIK.