Co wiesz o cukrzycy?

Epidemia cukrzycy rozwija się w zawrotnym tempie. Obecnie na świecie ponad 350 milionów osób cierpi na to schorzenie. Według prognoz WHO do 2030 roku choroba stanie się siódmą najczęściej występującą przyczyną zgonów. Jak dużo wiesz o cukrzycy?
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~starsza
    (2013-01-01 11:05)
    Instytut im Prof Lorenca w Krakowie dzięki swoim chlebkom (za które powinni dostać nagrodę Nobla!) i diecie w ciągu 3 lat wyzwolił mnie od tabletek cukrzycowych- a leki brałam prawie 30 lat- mam tylko nietolerancję glukozy!!! To znaczy ze muszę rozróżniać węglowodany wysokie od węglowodanów niskich. Jem określone produkty zapewniające właściwą biochemię mojego organizmu. Nie ufajcie dietetykom bo wciągną was w insulinę...a można wyjść z chemii leczenia za pomocą diety- od 3 lat wyzwoliłam się od wszystkich leków: od nadciśnienia, od cukrzycy i choroby tarczycy z autoagresją własnego organizmu. Ale muszę mierzyć czasami- jeden raz na tydzień cukier więc niestety muszę sama sobie paski do acu- cheka kupować sama -a żal.
  • ~krystyna
    (2012-05-16 08:55)
    RE-gregor 54--wpis o godz.07:39--bardzo serdecznie panu wspolczuje,gdyz tez choruje na cukrzyce prawie 30 lat,biore tez 4 razy dziennie dawki insuliny, cukier nie badam tak czesto,jeden dzien w tygodniu przed wszystkimi posilkami i 2 godziny po posilku, no i zawsze wieczorem,gdyz czesto w nocy poziom cukru mi spada i wtedy czuje sie bardzo oslabiona, zreszta czasem zdarza sie tez to w dzien. Jestem na scislej diecie i przez tyle lat nauczylam sie na pamiec ile kalorii ma kazdy produkt i staram sie tak jesc,zeby wyniki byly na poziomie wlasciwym,ale czasem mi sie zdarza przekroczyc ten poziom,a czasem spada mi cukier, jak widackontrola nad ta choroba zabiera mi mnostwo czasu. kiedys bylam bardzo zalamana,ale musialam nauczyc sie z tym zyc i panu tez to radze,wcale nie musi pan umierac,kto tak panu powiedzial,napewno nie lekarz. Przed panem wpisala sie- madame- wpis o godz.15:01,ktora pisze,ze ma sporo porad na temat cukrzycy,napewno jest pan tym zainteresowany, bo ja bardzo i prosze ta pania abyznalazla troche czasu i napisala te porady,mysle,ze wszyscy,ktorzy choruja na cukrzyce chetnie z nich skorzystaja
  • ~madame
    (2012-01-17 15:01)
    mam sporo porad na temat cukrzycy czy to kogoś interesuje?
  • ~;)
    (2012-02-21 19:01)
    uwaga na pytanie 4 wkradł się błąd
  • ~iza-
    (2013-01-19 03:06)
    CHOROBE trzeba pokochac / 27 lat mam cukszyce zachorowalam w ciazy 2 razy dziennie isulina i do pszodu .POZDRAWIAM!!!
  • ~janinaH
    (2012-12-09 19:44)
    Najprawdopodobniej do zachorowania przyczynia się to , hormony przepisywane kobietom skażenie środowiska największym winowajca to konserwanty .
  • ~Ewa
    (2012-07-01 16:53)
    Choruję na cukrzycę 33 lata,przed każdym posiłkiem liczę wymienniki i podaję Humalog no i baza rano oraz wieczorem.Brakuje mi pasków,robię pomiary przed posiłkami ,po posiłkach,zawsze przed wyjściem z domu,przed snem,czasami w nocy i klops,bo na ryczałt mam 200szt.Moja cukrzyca,to ciążowa nie wykryta w 1979 roku.Biorę małe dawki 0,9 na śniadanie,na obiad 0.4 i 1j na kolację.Zdarzają mi się często niedocukrzenia...na spacerze potrafię stracić od 70 do 100.Do tej pory mimo zróżnicowanych wyników nie mam powikłań.Wszystkim radzę,że jeść wszystko tylko z umiarem i nie bójcie się insuliny.Nigdy nie byłam na tabletkach.Życzę zdrówka,są ludzie których los doświadczył gorzej,trzeba nauczyć się żyć z chorobą.Pozdrawiam wszystkich.Jeszcze jedno nie zamykajcie się w domu,prace na rzecz innych,kontakty z ludźmi to tak ważne.Każdy organizm jest inny nie porównujcie się z innymi osobami.
  • ~Ania
    (2012-07-30 13:14)
    A co mają mówić małe dzieci chorujące na cukrzycę typu1?Gdy odbiera się im rodzicom prawo do stałej opieki.Tak zwane świadczenie pielęgnacyjne.Orzecznicy twierdzą,że na tą chorobę nic się nie należy!A kryteria Orzecznicze mówią co innego-należy się stała opieka rodzica,nie tylko współudział.Nie przyznają im punktu 7.I to jest polityka prorodzinna rządu?Gdy nie dba się o dzieci chorujące na tak ciężką chorobę metaboliczną.To jest skandal!
  • ~Cukrzyk typu 2 .
    (2012-07-31 12:54)
    dzisiaj szukalem Humalogu,znowu brak w aptece, biore 4 razy dziennie plus 4 tabletki,mam 65 lat czy juz musze umierac przez taka sluzbe zdrowia...? Dziekuje za refundacje z 1 stycznia 2012 r. Zyje sie nam wspaniale ,rzad dba o siebie ,a cukrzykom trzeba podnosic ceny lekow i nie bedzie wkrotce problemu ...!!!
  • ~janinaH
    (2012-08-06 11:22)
    Jestem cukrzykiem typu 2 , mam 64 lata i wiem aby utrzymać dobry poziom cukru musi być dieta reżim i ruch . Trudno jest utrzymać taka dietę prawie nie możliwe , no i okłamujemy lekarza i samych siebie .