Co wiesz o F-16

wróć do quizu
  • ~Orlik
    (2011-12-30 21:31)
    To najlepsze samoloty jakie mogliśmy kupić. Tylko 'agenci wpływu" mówią inaczej.
  • ~andy
    (2012-01-02 08:18)
    Ten quiz zawiera błędne odpowiedzi.
  • ~figa
    (2012-01-02 20:22)
    To klęska,żaden liczący się kraj nie wprowadza aktualnie na swoje uzbrojenia samolotów jednosilnikowych dużo lepsze płatowce mig 23 postawiliśmy na pomniki i cokoły (Sędziszów 2 szt), mieliśmy ich ok 50 szt, niedowiarkowie niech sobie porównają podstawowe dane, za ułamek wydanej kwoty na zakup f 16 mogliśmy z migów zrobić - zmodernizowac naprawdę grożne platformy do przenoszenia nowoczesnego uzbrojenia - ale to nie oto chodziło nie przyleciały ze słusznej strony
  • ~Falcon
    (2012-01-02 21:29)
    MiG - 23 przy F-16 Block 52+, to złom do kwadratu.Jak można pisać takie bzdury...?MiG-23 i jego jego równolegle wprowadzany większy brat MiG-25 okazały się jednymi z najgorszych sowieckich maszyn.Ich płatowce to beznadzieja w dziedzinie aerodynamiki i do dziś zwane są latającymi cegłami!
  • ~SU45
    (2012-01-02 23:19)
    Najlepsze samoloty jakie mogliśmy kupić to są JAS 39 Gripen.Potwierdzają to Szwajcarzy, którzy mimo że mają F5 i F18 nie dali się skusić amerykanom. Mając forsy tyle co lodu zdecydowali się na samolot nowy i perspektywiczny(np Gripen NG) ale tańszy w eksplatacji co potwierdzaja wszystkie kraje, które go eksplatują.Co ciekawe gdyby Polska wybrała Gripena jego montaż końcowy miał się odbywać w Mielcu a wierzcie mi,że Szwedzi dotrzymaliby warunków ofsetu. Miga 23 mogliśmy robić na licencji, jakby dostał nowe stałe skrzydło, awionike i radar to by jeszcze namieszał, ale o czym tu marzyć jak sami zgnoili I22 Iryde.Niepodwarzalne zalety F16 to start wyłącznie na dopalaczu,masa huku,lotniska lepsze jak dla Conkorda,niemożliwość operowania z DOLu,awaryjność,pracochłonna obsługa techniczna,marne osiągi i manewrowość,brak dostępu do pełnego oprogramowania itd itd.
  • ~eedek
    (2012-01-03 02:32)
    4,3 tys zł za godz. lotu F-16?? 1000 Euro? Jakieś żarty. Taksówka na ziemi może kosztować więcej.
  • ~lukasz
    (2012-01-03 21:52)
    Godzina lotu to ok. 46tys zł z obsługą itp. Ehh dziennikarzyny zakichane ;)
  • ~Bombel
    (2012-01-04 11:34)
    Co za bzdurne odpowiedzi, nawet wikipedia jest od Was mądrzejsza, pismaki niedouczone! Jak się ktoś nie zna na temacie to niech się do niego wogóle nie zabiera! :P
    A ten Su45 to pewnie jakiś emerytowany pilot Układu Warszawskiego.
  • ~FRANCEK
    (2012-01-04 21:47)
    wy debile czerwone przy F 16 stanac niemozecie
  • ~Baj BAJ matoly
    (2012-01-04 21:53)
    czerwony jest dobry w ziemi...
  • ~borizm
    (2012-01-05 09:03)
    F-16 to staroć z 1972 roku (wtedy był on b. dobry), do tego mało wytrzymały, więc szybko dopada go zmęczenie materiału. Niewiele pomoże mu Block 52+. Oj, będą się te nasze F-16 sypać, jeśli będziemy próbowali zaoszczędzić na obsłudze i częściach, a kasować nas będą solidnie.
    Mogliśmy mieć taniego i niezawodnego JAS 39 Gripen, albo supernowoczesnego EF2000 i do tego składane w Polsce, a przynajmniej w Uni Europejskiej.
    Ktoś dostał w łapę i to dużo, albo nasi wodzowie to totalni idioci bez wyobraźni.
  • ~PZL-11C
    (2012-05-18 11:22)
    re-figa,SU45
    Praktyka obala waszą teorie .
    Ale RUSOFILE tak mają .
    Dobre hasło,,platforma do przenoszenia''
  • ~FW-190 Dora
    (2012-05-18 11:26)
    Myślę że popełniono błąd.
    Bardziej perspektywiczny byłby F-!18 .
    Droższy ale wszechstronniejszy.