Autorzy serwisu są zdania, że miejsca, z którymi są związani internauci to doskonała płaszczyzna nawiązywania kontaktów, odświeżania starych i tworzenia nowych relacji. Nie ma też lepszych osób do wspólnego robienia interesów czy wspólnej zabawy niż swojacy.

Reklama

Chyba każdy jest ciekawy, czy w pobliżu mieszkają i co robią inne osoby pochodzące z tych samych stron. Mamy nadzieję, że nasza propozycja pozwoli nie tylko w nowoczesny i przyjazny sposób promować ideę małych ojczyzn, ale będzie też źródłem dobrej zabawy związanej z wszystkimi ważnymi dla nas miejscami - powiedział Łukasz Tabin, współtwórca stądjestem.pl.

W serwisie można zakładać indywidualne galerie i tworzyć opisy miejsc, wymieniać się publicznymi i prywatnymi wiadomościami, komentować wpisy i zdjęcia znajomych. W zakładce "Moje kontakty", poza standardową grupą znajomych, istnieje również grupa "Krajanie".

Krajanie to wszyscy ci użytkownicy portalu, którzy spełniają jednocześnie dwa kryteria - pochodzą z tej samej miejscowości i mieszkają obecnie w tej samej okolicy, co my. Użytkownik logujący się do serwisu automatycznie widzi osoby ze swoich rodzinnych stron i może od razu skontaktować się z nimi - wyjaśnia Marcin Trydeński, współautor serwisu.

Serwis umożliwia również tworzenie społeczności wokół szczególnie lubianych miejsc.

Reklama

Może to być na przykład najlepsza miejscowość na wakacje, ulubiona knajpa czy zakamarki, które były bazą spotkań ze szkolnymi przyjaciółmi. Dzięki temu portal jest atrakcyjny również dla tych osób, które od urodzenia mieszkają w tym samym miejscu - mów Tabin.

Wydawcy portalu stadjestem.pl planują do końca roku uruchomić jego anglojęzyczną wersję.