W konkursie organizowanym w ramach akcji "Starość też radość! Spokosenior.pl" mogą wziąć udział osoby z całej Polski powyżej 50 roku życia, które prowadzą aktywny tryb życia i z pasją realizują swoje zainteresowania. Akcja ma na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku osób starszych.

Reklama

Pierwszą edycję konkursu wygrała pani Leokadia, 80-letnia pasjonatka wędkarstwa. W ubiegłym roku laureatką została pani Krystyna - osoba niewidząca, która w dojrzałym wieku zaczęła trenować taniec i obecnie może się pochwalić kolekcją tytułów zdobytych na wielu turniejach.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu można znaleźć na stronie www.spokosenior.pl. Trzeba w nim umieścić podstawowe dane kandydata, opis jego zainteresowań oraz zdjęcie. Zgłoszenie można wysłać do 15 października e-mailem na adres info@spokosenior.pl lub pocztą do siedziby Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich", ul. W. Andersa 13, 00-159 Warszawa.

Wyniki zostaną ogłoszone przed 1 listopada. Zwycięzcy otrzymają książki i kosmetyki.

W ramach akcji 30 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Chętni będą mogli zaprezentować publiczności swoje pasje, zostać wolontariuszem jednej z fundacji, a także skorzystać z obecności lekarzy i wykonać podstawowe badania.

Reklama

Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" powstało we Francji w 1946 roku, w Polsce działa od 10 lat w Warszawie, Lublinie i Poznaniu. Organizacja ma na celu przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych, łamanie stereotypów na temat starości i alarmowanie społeczeństwa o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.