Nasz klub weźmie udział, zgodnie z planem, w tych oficjalnych zawodach, do których podchodzimy z dumą i z największym entuzjazmem, aby po raz kolejny sprawić, że miliony naszych fanów na całym świecie będą marzyć o nowym tytule - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Każdy mecz Realu wart jest 20 mln dolarów

Jeszcze w poniedziałek Ancelotti w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Il Giornale", opublikowanym z okazji jego 65. urodzin, tłumaczył, że każdy mecz Realu warty jest 20 mln dolarów. Tymczasem FIFA oferuje tyle za cały turniej.

Odpowiedź jest negatywna. Podobnie jak my, inne kluby odrzucą zaproszenie - mówił Ancelotti. Włoch uważa teraz, że jego wypowiedź nie została zinterpretowana zgodnie z jego intencją.

Ancelotti, jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców piłkarskich w Europie, trzykrotnie zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata i pięciokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów.

KMŚ pod lupą ze względu na nasycenie kalendarza piłkarskiego

Turniej, po raz pierwszy w formule 32 uczestniczących zespołów, jest zaplanowany na przyszły rok w dniach 15 czerwca - 13 lipca w USA. Wśród 32 uczestników ma być 12 najlepszych w rankingu klubów europejskich.

Wraz z rozszerzeniem wszystkich trzech europejskich rozgrywek klubowych do 36 drużyn (w turnieju głównym - PAP) od przyszłego sezonu, KMŚ znalazły się pod lupą ze względu na nasycenie kalendarza piłkarskiego.

W maju FIFA oświadczyła, że nie rozważy zmiany harmonogramu i formatu KMŚ po tym, jak światowy związek piłkarzy FIFPRO i World Leagues Association (WLA) zagroziły podjęciem kroków prawnych, jeśli nie zostaną zrewidowane plany.