Nadal poinformował, że powodem rezygnacji z występu na londyńskiej trawie jest chęć lepszego przygotowania się do igrzysk w Paryżu.Sądzę, że dla mojego ciała lepsze będzie niezmienianie nawierzchni i dalsza gra na "cegle". Z tego powodu zabraknie mnie w tegorocznym Wimbledonie - oświadczył 38-letni tenisista z Majorki.

Reklama

W tym sezonie Nadal wygrał tylko siedem meczów

Nadal 14 z 22 tytułów wielkoszlemowych w singlu wywalczył na kortach ziemnych w Paryżu, a olimpijski turniej rozegrany zostanie właśnie na obiekcie im. Rolanda Garrosa, gdzie w niedzielę zakończyła się tegoroczna edycja French Open.

Po raz ostatni Hiszpan wygrał ten turniej w 2022 roku i od tamtego czasu znacznie więcej czasu spędził lecząc kontuzje niż występując na korcie. W tym sezonie, który jak sam zapowiedział może być ostatnim w jego karierze, wygrał tylko siedem meczów. We French Open odpadł już w 1. rundzie, przegrywając z późniejszym finalistą Niemcem Alexandrem Zverevem.

Nadal w Paryżu stworzy debel z Alcarazem

Oficjalny bilans Nadala na kortach im. Rolanda Garrosa to 114 zwycięstw i cztery porażki. W Londynie "Rafa", w 15 startach, zwyciężył dwukrotnie - w 2008 i 2010 roku, a także trzy razy był w finale.

W środę hiszpańska federacja tenisowa poinformowała, że Nadal stworzy w Paryżu olimpijski debel z Carlosem Alcarazem, który triumfował w tegorocznej edycji French Open.

Weteran światowych kortów ma już w dorobku złote medale olimpijskie w singlu (Pekin, 2008) i deblu z Markiem Lopezem (Rio de Janeiro, 2016).