Na liniach asystentami Diasa będą jego rodacy Paulo Soares i Pedro Ribeiro, a rolę arbitra technicznego będzie pełnić Bośniak Irfan Peljto. Na sędziego VAR wyznaczony został Portugalczyk Tiago Bruno Lopes Martins, a pomagać mu będą Niemcy Christian Dingert oraz Marco Fritz.

Reklama

Portugalczyk prowadził mecz z Mołdawią

Dias, który w lipcu skończy 45 lat, od ponad dekady jest sędzią międzynarodowym. Od kilku lat regularnie prowadzi spotkania w europejskich pucharach, był też arbitrem m.in. dwóch potyczek mistrzostw Europy w 2021 roku oraz także dwóch meczów turnieju olimpijskiego w Tokio.

W październiku 2023 po raz pierwszy był arbitrem w pojedynku z udziałem biało-czerwonych - prowadził spotkanie eliminacji Euro 2024, w którym Polacy - już pod wodzą Michała Probierza - zremisowali w Warszawie z Mołdawią 1:1.

Holendrzy nie przegrywają, gdy sędziuje Dias

Wcześniej jego jedyny kontakt z polskim futbolem to sędziowanie meczu Legii ze Slavią Praga w 2021 roku, który warszawski zespół wygrał 2:1 i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Dias - urodzony w Porto, a mieszkający w Vila Nova de Gaia, ośrodku słynącym z produkcji porto - po raz czwarty natomiast będzie sędziował Holendrom. Żadnego z trzech dotychczasowych spotkań, w których był rozjemcą, nie przegrali. Remisami 1:1 zakończyły się towarzyskie potyczki z Irlandią w 2016 roku i Belgią w 2018, a "Oranje" wygrali z Niemcami 4:2 mecz eliminacji ME 2020, który odbył się 6 września 2019 w... Hamburgu.