• Pokaz filmu o masakrze na Placu Tiananmen
  Z okazji 30. rocznicy masakry na Placu Tiananmen niemiecka prasa przypomina, że autorytarnie rządzone Chiny są wrogiem demokracji. Nie należy o tym zapominać ani ignorować tego faktu w imię relacji gospodarczych - apelują media.
 • Okrągły Stół / Fot. Chris Niedenthal
  Wybory 4. czerwca w Polsce, protesty studentów w Chinach, aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, obalenie Ceausescu w Rumunii  i w końcu upadek Muru Berlińskiego w Niemczech. Rok 1989 obfitował w wiele przełomowych wydarzeń, którym towarzyszyła atmosfera nadziei. Wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego, obecny był Chris Niedenthal. W wydanym właśnie albumie "1989 Rok nadziei" fotoreporter, za pomocą swoim znakomitych zdjęć, przypomina ten niezwykły czas.
 • Protest na placu Tiananmen
  Działacze społeczni, prawnicy, ale też dziennikarze i artyści za pamięć o masakrze na Placu Tiananmen w Pekinie są ofiarami represji ze strony władz. W tym roku przed rocznicą jednego z najtragiczniejszych wydarzeń we współczesnej historii Chin do aresztów trafiło kilkadziesiąt osób. 
 • Słynne zdjęcie, które Jeff Widener wykonał z piątego piętra "Beijing Hotel"
  Fotografia przedstawiająca anonimowego przechodnia, który 5 czerwca 1989 roku odważnie staje naprzeciw kolumny czołgów wracających z placu Tiananmen stała się symbolem walki o wolność. To zdjęcie zrobił fotoreporter Jeff Widener. W rozmowie z portalem dziennik.pl opowiada, jak udało mu się uchwycić ten moment.
 • Słynne zdjęcie-symbol, człowiek zatrzymujący kolumnę czołgów wracających z placu Tiananmen
  Koniec maja i początek czerwca 1989 roku krwawo odcisnęły się na historii Chin. Demonstracje w Pekinie, czołgi na ulicach, krwawa masakra protestu na placu Tiananmen. W środku tych wydarzeń był wówczas reporter Jeff Widener. Zobacz jego ZDJĘCIA.