• Tomasz Lis
    "Kilkadziesiąt kilometrów za Warszawą są ludzie, którzy od lat nie widzieli innego przekazu poza tym, co serwują media rządowe. W ich przypadku paski TVP Info zrobiły robotę. Są niczym kije bejsbolowe. Dokumentne zawłaszczenie mediów publicznych czyni ideę wolnych wyborów szalenie dyskusyjną, bo nie trzeba fałszować głosowania, jeśli fałszuje się świadomość, z jaką ludzie podejmują decyzje" - mówi dziennik.pl Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek Polska", autor wydanej niedawno książki o Pawle Adamowiczu "Umrzeć za Gdańsk".  
  • Krzysztof Ziemiec w "Wiadomościach" TVP
    Rocznice w Polsce to dla elit politycznych ciągłe utrapienie. Większość dat, jak np. 3 Maja jest tak uniwersalna, że muszą je wspólnie obchodzić rządzący oraz opozycja. Cierpiąc przy tym niepomierne katusze. Rocznice przypominają bowiem, choć przez jeden dzień, że nadal istnieje coś, co łączy ze sobą Polaków. Tymczasem politycy dobrze wiedzą, że najskuteczniej pozyskuje się lojalności wyborców radykalizując konflikty i pogłębiając polaryzację między wrogimi obozami.
  • Krzysztof Ziemiec w "Widomościach" TVP
    Zabrakło doprecyzowania, że chodzi o 1992 rok i nie jest to błąd wymagający kary, a jedynie pouczenia - tak prezes TVP Jacek Kurski komentuje dla Press.pl pasek "4 czerwca - symbol zdrady i zmowy elit" z zapowiedzi materiału "Wiadomości" o 4 czerwca 1989 i 1992 roku.