• pieniądze złoty banknoty
  Resort rodziny i pracy zaczyna finalną fazę konsultacji programu 500 plus, czyli wypłaty dodatków na wychowanie dzieci. Kierownictwo resortu ma ruszyć w Polskę i zbierać uwagi do sztandarowej propozycji PiS we wszystkich 16 województwach. Potem po podsumowaniu uwag z konsultacji ostateczny projekt przyjmie rząd. Tymczasem wewnątrz gabinetu trwa spór o to, czy wypłata tego dodatku obniży wysokość dotychczasowych świadczeń.
 • Stuzłotowe banknoty
  Eksperci obawiają się, że zmiany w programie 500 złotych na dziecko doprowadzi do katastrofy budżetowej. Rząd nie będzie miał czym załatać dziurę, powstałą przez koszty nowego prawa.
 • Złoty
  Gabinet Beaty Szydło zamierza wykreślić z projektu ustawy przepis, zgodnie z którym świadczenie wychowawcze, czyli słynne już 500 zł na dziecko, byłoby uwzględniane przy przyznawaniu zasiłków z pomocy społecznej. Jak wynika z naszych informacji, resort rodziny, pracy i polityki społecznej zwrócił się do Ministerstwa Finansów, żeby dokonało odpowiednich zmian w projekcie budżetu na 2016 r., co oznacza zwiększenie wydatków o ponad 900 mln zł.
 • Beata Szydło
  500 złotych na dziecko może sprawić więcej problemów, niż pożytku. Okazuje się bowiem, że to świadczenie zwiększy dochód rodzin, co oznacza, że stracą one prawo do wielu zasiłków - w tym darmowe obiady dla uczniów