• Banknoty 50 złotych
  Polacy złożyli już 1,4 mln wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko. Samorządy wydały ponad 60 tys. decyzji.
 • Banknoty stuzłotowe
  Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: w gminie, wysłać go pocztą lub internetowo. Wniosek elektroniczny można złożyć za pomocą bankowości elektronicznej, przez portal empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS (pue.zus.pl) oraz platformę ePUAP (epuap.gov.pl)
 • Premier Beata Szydło
  Ruszył program Rodzina 500 plus. Premier Beata Szydło przed godz. 11 poinformowała, że przez internet złożono już ponad 20 tys. wniosków o świadczenie. Podkreślała, że program pomoże rodzinom i przyczyni się m.in. do poprawy wskaźników demograficznych.
 • Beata Szydło
  Powinniśmy sobie powiedzieć, że damy radę, że program "Rodzina 500 plus" zostanie wprowadzony bez problemu - mówiła premier Beata Szydło podczas spotkania z samorządowcami. Apelowała, by program wprowadzany był "bez zbędnej zwłoki urzędniczej, administracyjnej".
 • Pieniądze
  Choć rządowy program Rodzina 500 Plus ruszy dopiero w kwietniu, to w wielu gminach już brakuje pieniędzy na jego wdrożenie. Pojawiają się też problemy dotyczące szacunków osób uprawnionych do nowego świadczenia. "Nie jest znana faktyczna liczba dzieci, którym zostanie wypłacone świadczenie" - przyznają w rozmowie z nami urzędnicy.
 • Banknoty stuzłotowe
  Sztandarowy program PiS – program 500+ – budzi kontrowersje. Także natury moralnej (jest w nas i taka cząstka, której istnienia nie ma się co wstydzić). Bo czy osoba zamożna powinna wyciągać rękę po państwowe pieniądze? Czy też postąpić zgodnie z radą wicepremiera Morawieckiego, który powiedział, że jak kogoś stać, to nie powinien tych pieniędzy brać. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzą argumenty natury światopoglądowej. Wielu krytyków PiS od początku widziało w programie 500+ przejaw populizmu i kupowania przez partię Kaczyńskiego poparcia „ciemnego ludu”. Pytanie brzmi – czy teraz taki zdeklarowany krytyk (jeśli ma dzieci) powinien złożyć wniosek i inkasować co miesiąc kolejne pięćsetki? Czy pozostać konsekwentnym i się od tego powstrzymać?
 • Rodzina w łóżku
  Rodziny wielodzietne jeszcze nie do końca w to wierzą. Samotne matki już czują się pokrzywdzone. Studenci kalkulują możliwości spłaty kredytu, a emeryci boją się, że będą musieli wybierać między czynszem a jedzeniem. Program 500+ jeszcze nie wszedł w życie, a już skutecznie podzielił.
 • Polskie pieniądze
  Dlaczego więc 500 złotych ma sprawić, że nagle Polacy mają zacząć się mnożyć jak króliki, by uratować demografię ginącego narodu? W jaki sposób ma to mi pomóc, skoro ja nie mam jak założyć rodziny!? - pyta w liście do redakcji czytelnik, podpisujący się jako młody radomianin.
 • Julia Dziemiańczyk, która napisała list do premier Beaty Szydło, ws. programu 500 Plus
  O programie 500 Plus dowiedziała się z telewizji, do premier Beaty Szydło napisała sama, a tata pomagał jej tylko w regadowaniu i podał potrzebne adresy. Julia Dziemiańczyk - 9-latka, która odpowiedzi na swój głośny list doczekała się od samej szefowej rządu - opowiedziała w rozmowie z TVN o tym, jak to się stało, że wpadła na taki pomysł.