• Papież Jan Paweł II
  Zainteresowanie osobą kard. Karola Wojtyły przed konklawe było duże i wszelkie inne znaki wskazywały na to, że mogliśmy przewidywać oraz mieć nadzieję, że wybór metropolity krakowskiego na papieża jest realny - powiedział abp Józef Michalik, rektor Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie w latach 1978-1986 w wywiadzie udzielonym PAP z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na papieża.
 • Arcybiskup Józef Michalik (w środku)
  Precedensowy proces rusza przed przemyskim sądem. Feministka Małgorzata Marenin domaga się, by arcybiskup Józef Michalik przeprosił i wpłacił 1000 złotych na rzecz jednej z fundacji za sugerowanie, że "za zjawisko pedofilii są odpowiedzialne feministki, gender i rozwodzący się rodzice". "Ona wykonuje czyjeś zlecenie" - odpowiada hierarcha.
 • Abp Józef Michalik
  "Mówienie, że Kościół toleruje krzywdzenie dzieci jest wielkim kłamstwem" - stwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik. Metropolita przemyski zdecydowanie opowiedział się też przeciwko wczesnoszkolnej edukacji seksualnej.
 • Anna Przybylska, podobnie jak wielu innych celebrytów, wyraziła swoje oburzenie wobec słów abp Michalika dotyczących odpowiedzialności ofiar za pedofilię. Jednak zdaniem Tomasza Terlikowskiego, aktorka zachowała się podle i głupio.
 • Reakcja gwiazd na słowa abp Michalika o pedofilii
  Gwiazdy nieczęsto zabierają głos w kwestiach społecznych czy religijnych. Jednak ostatnia wypowiedź abp Michalika, w której duchowny częścią winy za akty pedofilii obarcza same jej ofiary, wywołała prawdziwe oburzenie, nawet wśród celebrytów i ludzi mediów. Oto ich komentarze.
 • Galeria najlepszych memów tygodnia
  W ostatnich dniach niewątpliwie jedną z najczęściej komentowanych spraw była wypowiedź abp Michalika na temat pedofilii. To, jak bardzo temat ten poruszył opinię społeczną, widać także w ilości memów, jakie pojawiły się w sieci. Zobacz, z czego jeszcze drwili internauci w mijającym tygodniu.
 • Abp Józef Michalik
  Przewodniczący Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w liście na początek adwentu apeluje, by wierni reagowali na naruszanie "ustalonego przez Boga porządku" - promocję związków jednopłciowych, manipulacje genetyczne - i nie ulegali pokusom.
 • Abp Józef Michalik
  Bolejemy, że istniejące partie nie potrafią znaleźć wspólnego języka dla dobra ojczyzny - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik podczas mszy św. w intencji ojczyzny z okazji Święta Niepodległości.
 • Arcybiskup Józef Michalik
  Jarosław Kaczyński przynajmniej w tej kwestii nie ma co liczyć na poparcie hierarchów kościelnych. Przewodniczący Episkopatu arcybiskup Józef Michalik krytykuje wygłoszone przez prezesa PiS wezwanie do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie.
 • Abp Michalik: Kościół jest planowo atakowany
  Zdaniem przewodniczącego Episkopatu Polski Kościół jest dziś "planowo atakowany" przez "różne środowiska libertyńskie, ateistyczne i masońskie". Takie tezy metropolita przemyski abp Józef Michalik zawarł w liście pasterskim na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.