• Protest przeciw umowie ACTA przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (styczeń 2012)
  Komisja handlu zagranicznego Parlamentu Europejskiego zarekomendowała odrzucenie kontrowersyjnej umowy ACTA.
 • Internetowy sprzeciw wobec ACTA
  Europa nie ma złóż ropy i nie jest producentem taniego obuwia, jej domeną jest innowacyjność, którą powinna chronić - bronił umowy ACTA jej negocjator, przedstawiciel KE Pedro Velasco Martins w piątek w Warszawie. Głosowanie nad umową w PE ma się odbyć 2 lipca.
 • Okładka książki "Bunt sieci"
  Edwin Bendyk to bloger i publicysta, który w swojej najnowszej książce "Bunt sieci" analizuje przemiany postaw społecznych i kulturowych we współczesnej Polsce. "Zdecydowałem, że przygotuję książkę będącą kroniką trwającej po cichu i przybierającej na sile rewolucji" pisze we wstępie autor, zaznaczając jednocześnie, że protesty przeciw ACTA przyspieszyły jego prace nad książką.
 • Demonstracja w Niemczech przeciw umowie ACTA
  Komisja do spraw handlu Parlamentu Europejskiego ma głosować w sprawie ACTA 29 lub 30 maja, a socjaliści rekomendują odrzucenie umowy i głosowanie plenarne już w czerwcu. Inne grupy polityczne, w tym chadecy, wciąż nie zdecydowały, czy nie lepiej poczekać na opinię Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
 • Protest przed Pałacem Prezydenckim
  Hakerzy z grupy Anonymous Polska chcą blokować prace nad automatycznym monitoringiem ulic i sieci, który powstaje na polskich uczelniach za unijne pieniądze w ramach projektu INDECT. Internauci liczą na sukces jak w walce z ACTA.
 • Protest przeciwko ACTA przed Pałacem Prezydenckim
  Choć rząd dopisał się już do przeciwników ACTA, służby nie zamierzają puszczać płazem blokowania strony internetowej premiera i stron administracji. Śledczy namierzają hakerów.
 • Protest przeciw ACTA
  Minister kultury Bogdan Zdrojewski pilotował porozumienie, które zakładało jeszcze większą inwigilację internautów niż ACTA. Jak informuje tvn24.pl porozumienie miało pozwolić dostawcom internetu na gromadzenie danych o internautach i przekazywanie ich bez żadnych przeszkód innym organizacjom.
 • Protest przeciw umowie ACTA przed Pałacem Prezydenckim
  Najwybitniejsi prawnicy nie mają wątpliwości. ACTA jest niezgodna z polską konstytucją. Podkreślają, że to niezgodność z samym sednem ustawy zasadniczej, czyli gwarancjami demokratycznego państwa prawa. 
 • Unia wysyła ACTA do ETS
  Tusk w sprawie ACTA był "za, a nawet przeciw". Tymczasem sprawę w swoje ręce wzięła Komisja Europejska i wysłała dokument to Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Jeśli sąd uzna, że umowa narusza prawo unijne, to ACTA w życie nie wejdzie.
 • Polacy czarno to widzą. "Kraj zmierza w złym kierunku"
  Prawie dwie trzecie Polaków uważa, że ogólna sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku. Jak ocenia CBOS duży wpływ na załamanie nastrojów miała afera wokół podpisania umowy ACTA.