• Transpaarency Granade
  Dawniej obawiali się zamachu stanu, przewrotu, który na zawsze przekreśli marzenia o władzy, dziś boją się, że ktoś upubliczni ich niejawne interesy, nieformalne spotkania i szwindle. Oto broń niszcząca polityczne układy: Transpaarency Granade.
 • Europa protestuje przeciwko ACTA
  Dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Krzysztof Lewandowski o propozycji premiera Donalda Tuska w sprawie odrzucenia ACTA w Parlamencie Europejskim:
 • Janusz Palikot krytykuje Donalda Tuska w sprawie ACTA
  Lider Ruchu Palikota Janusz Palikot uważa, że premier Donald Tusk, opowiadając się za odrzuceniem umowy ACTA, kieruje się własnym interesem politycznym. Według Palikota taka zmiana decyzji wynika z "kalkulacji wyborczej" i jest "bardzo wdzięczną PR-owo operacją".
 • Nowe unijne przepisy ostrzejsze niż ACTA
  Unia Europejska tylnymi drzwiami próbuje wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli towarów importowanych, które ingerują w prawa jednostki o wiele bardziej niż kontrowersyjne i oprotestowane przepisy ACTA.
 • Rząd Niemiec o ACTA: Potrzebna i słuszna
  Rząd Niemiec uważa, że międzynarodowa umowa ACTA jest "potrzebna i słuszna" oraz jest gotów wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić odnośnie porozumienia - oświadczył w poniedziałek rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.
 • Parlament Europejski
  Przewodniczący parlamentu europejskiego Martin Shultz skrytykował porozumienie ACTA o walce z podróbkami i ochronie praw do własności intelektualnej. Gdy szef parlamentu mówił o ACTA w niemieckiej telewizji, w Europie przeciwko temu dokumentowi protestowały tysiące ludzi.
 • Polski bunt przeciw ACTA rozlał się na całą Europę
  Dziś dzień walki z ACTA. Na ulice miast całej Europy wyszli ludzie protestujący przeciw podpisaniu kontrowersyjnej umowy. Zdaniem ekspertów, Europejczycy biorą przykład z polskich demonstracji przeciw ACTA.
 • Norah Jones twierdzi, że nie chciałaby, by ktoś kradł jej albumy, ale z drugiej strony rozumie, że młodzi ludzie czasami nie mają pieniędzy na ich kupowanie
  Cały świat dyskutuje teraz o piractwie w świecie muzyki i filmu. My mamy ACTA, w USA emocje wzbudzają SOPA i PIPA. Wielu twórców to ich  zwolennicy, ale są także tacy, którzy mają wiele wątpliwości. Nie pochwalają piractwa, ale też nie do końca je potępiają. Czasem nawet są zadowoleni, gdy internauci ściągają ich utwory z sieci!
 • Niemcy na razie nie podpiszą porozumienia ACTA
  Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych wycofało swe wcześniejsze zalecenie podpisania kontrowersyjnego porozumienia o ochronie własności intelektualnej ACTA - poinformowała w piątek agencja dpa, powołując się na źródła rządowe.
 • Sala posiedzeń Parlamentu Europejskiego
  Zieloni w Parlamencie Europejskim stanęli na czele tych, którzy apelują o opóźnienie ratyfikacji (ACTA); kontrowersyjna umowa podzieliła eurodeputowanych - odnotowuje w czwartek brukselski tygodnik "European Voice".