• ACTA
  Bruksela po cichu chce wprowadzić rozwiązania cenzurujące internet. – Jego dostawcy mogą zamienić się w sędziów i policjantów zajmujących się naruszeniami praw autorskich – przestrzegają eksperci
 • Ksiądz Piotr Natanek krytykuje ACTA i mówi o wojnie wypowiedzianej Bogu
  Obok ACTA nikt nie przychodzi obojętnie. Swe stanowisko ogłosił także ksiądz Piotr Natanek. "Boją się otwartości, a wam mówią o hakerach i piractwie! Jacy niewiniątcy! - komentował w czasie kazania, a podpisanie porozumienia nazwał wypowiedzeniem wojny Bogu.
 • Stefan Niesiołowski
  Były wicemarszałek Sejmu jest oburzony na tych, którzy protestują przeciwko ACTA. Dodaje jednocześnie, że ACTA "jest bardzo dobre". "Będę głosował za ACTA natychmiast, jak tylko pojawi się w parlamencie" - zapowiedział Stefan Niesiołowski w Radiu ZET.
 • Forum grupy Anonymous zablokowane
  Po ataku, który grupa Anonymous przypuściła na rządowe witryny internetowe, teraz sami hakerzy padli ofiarą zamykania stron. Na Twitterze grupa obwieściła, że zablokowane zostało forum, z którego korzystała.
 • Internetowy sprzeciw wobec ACTA
  Nic już nie będzie takie samo, a internet zmieni się nie do poznania. Wikipedia przestanie istnieć, oglądanie filmików w sieci stanie się praktycznie niemożliwe - taka przyszłość wieszczą internauci, którzy zabrali się do walki z ACTA. Oto, jak przekonują, że porozumienie, które ma walczyć z piractwem, w rzeczywistości wprowadza cenzurę internetu.
 • ACTA - kontrowersyjne prawo dotyczące internetu. Cenzura czy ochrona własności?
  Żadne przepisy nie wzbudziły ostatnio takich kontrowersji, jak ACTA. W sieci podniósł się alarm, że rząd po cichu chce przyjąć przepisy, które pod płaszczykiem walki z piractwem doprowadzą do cenzury w sieci. O co właściwie chodzi w ACTA?
 • ACTA to nie samo zło? Ministerstwo kultury: Nie chodzi o cenzurę
  Tu nie chodzi o naruszanie wolności słowa czy prawa do prywatności, a skuteczniejszą ochronę praw własności intelektualnej - tak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w specjalnym komunikacie pisze o ACTA, kontrowersyjnym prawie dotyczącym internetu.