• Protest przeciwko ACTA
  Choć po protestach, które na początku roku przetoczyły się przez całą Europę, wydawało się, że przeciwnicy umowy ACTA zwyciężyli, Komisja Europejska nie daje za wygraną.
 • Minister Michał Boni i premier Donald Tusk
  Karta wolności w internecie ma zabezpieczyć interesy osób korzystających z sieci.
 • Europa protestuje przeciwko ACTA
  Dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Krzysztof Lewandowski o propozycji premiera Donalda Tuska w sprawie odrzucenia ACTA w Parlamencie Europejskim:
 • Rząd Niemiec o ACTA: Potrzebna i słuszna
  Rząd Niemiec uważa, że międzynarodowa umowa ACTA jest "potrzebna i słuszna" oraz jest gotów wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić odnośnie porozumienia - oświadczył w poniedziałek rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.
 • Stefan Niesiołowski
  Były wicemarszałek Sejmu jest oburzony na tych, którzy protestują przeciwko ACTA. Dodaje jednocześnie, że ACTA "jest bardzo dobre". "Będę głosował za ACTA natychmiast, jak tylko pojawi się w parlamencie" - zapowiedział Stefan Niesiołowski w Radiu ZET.
 • NSZZ "Solidarność" wzywa rząd do zawieszenia decyzji w sprawie ACTA
  NSZZ "Solidarność" wezwała rząd do zawieszenia decyzji w sprawie podpisania przez Polskę ACTA i chce publicznej debaty nad treścią porozumienia. Stanowisko w tej sprawie przyjęła w środę obradująca w Suchowoli (Podlaskie) Komisja Krajowa związku.
 • Jerzy Owsiak
  Protest przeciw ACTA na polskich stronach internetowych trwa. Setki stron zostało oflagowanych. Po weekendowym ataku nadal nie wznowiła działalności strona kancelarii premiera. Nie można też połączyć się z witryną Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
 • Już pół miliona internautów protestuje przeciw ACTA
  Około pół miliona polskich internautów wyraża sprzeciw wobec zamiaru przystąpienia Polski do międzynarodowego porozumienia ACTA. Taka aktywność nie miała dotychczas precedensu, to dobry znak dla społeczeństwa obywatelskiego w Polsce - ocenia socjolog dr Dominik Batorski.