• Protest przeciw ACTA
  CETA to porozumienie, która ma zostać zawarte między Unią Europejską a Kanadą. Jak zauważa Michael Geist z Uniwersytetu w Ottawie, zawiera ono zapisy bardzo podobne tych jakie znajdowały się w odrzuconej przez Parlament Europejski umowie ACTA.
 • Protest przeciwników ACTA w Polsce
  Niemieckie media ostro krytykują odrzucenie ACTA. Ich zdaniem "cyfrowy motłoch" zastraszył rząd, Bundestag i Parlament Europejski. Zdaniem ekspertów ustawa była słuszna, bo chroniła sprzedaż pomysłów i innowacji.
 • Siedziba Parlamentu Europejskiego
  Jacek Protasiewicz zapewnia, że Parlament Europejski odrzuci ACTA. To oznacza koniec próby wprowadzenia kontrowersyjnego ACTA. Dodaje też, że gdyby ktoś wpadł na pomysł ożywienie umowy, to Polska powstrzyma te próby.
 • Komisja ds. handlu zagranicznego Parlamentu Europejskiego głosuje w sprawie ACTA
  Podczas głosowania w komisji do spraw handlu międzynarodowego Parlamentu Europejskiego polscy europosłowie głosowali wbrew stanowiskom swoich frakcji. Poparli szybkie odrzucenie ACTA przez cały. Głosowanie plenarne może się odbyć już na początku lipca.
 • Protest przeciw umowie ACTA przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (styczeń 2012)
  Komisja handlu zagranicznego Parlamentu Europejskiego zarekomendowała odrzucenie kontrowersyjnej umowy ACTA.
 • Demonstracja w Niemczech przeciw umowie ACTA
  Komisja do spraw handlu Parlamentu Europejskiego ma głosować w sprawie ACTA 29 lub 30 maja, a socjaliści rekomendują odrzucenie umowy i głosowanie plenarne już w czerwcu. Inne grupy polityczne, w tym chadecy, wciąż nie zdecydowały, czy nie lepiej poczekać na opinię Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
 • Sala posiedzeń Parlamentu Europejskiego
  Zieloni w Parlamencie Europejskim stanęli na czele tych, którzy apelują o opóźnienie ratyfikacji (ACTA); kontrowersyjna umowa podzieliła eurodeputowanych - odnotowuje w czwartek brukselski tygodnik "European Voice".
 • Według eksperta, Polska nie może zmieniać zapisów ACTA
  Rząd obiecuje, że w razie czego Polska zmieni zapisy ACTA. Jednak prawnicy nie pozostawiają złudzeń. Tej umowy nie można zmienić bez powtórnych negocjacji. "Trzeba było myśleć wcześniej" - mówi profesor prawa z Uniwersytetu Śląskiego.