• Adrian Zandberg
  Tak jak zatrzymaliśmy umowę ACTA, tak europejska solidarność obywateli, pracowników, związkowców, zatrzyma CETA i zatrzyma TTIP - powiedział lider Partii Razem Adrian Zandberg podczas protestu przeciwko układom o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA) i UE a USA (TTIP).
 • Jarosław Wałęsa
  Umowa TTIP z Ameryką to szansa, ale i mobilizacja dla Europy – mówi Jarosław Wałęsa, eurodeputowany PO z komisji handlu międzynarodowego w wywiadzie dla dziennik.pl.
 • Protest przeciwko umowie ACTA
  Parlament Europejski odrzucił w środę międzynarodową umowę o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi (ACTA). Zdecydowana większość eurodeputowanych głosowała przeciwko kontrowersyjnej umowie, która - zdaniem krytyków - ogranicza korzystanie z internetu.
 • Nowe unijne przepisy ostrzejsze niż ACTA
  Unia Europejska tylnymi drzwiami próbuje wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli towarów importowanych, które ingerują w prawa jednostki o wiele bardziej niż kontrowersyjne i oprotestowane przepisy ACTA.
 • Według eksperta, Polska nie może zmieniać zapisów ACTA
  Rząd obiecuje, że w razie czego Polska zmieni zapisy ACTA. Jednak prawnicy nie pozostawiają złudzeń. Tej umowy nie można zmienić bez powtórnych negocjacji. "Trzeba było myśleć wcześniej" - mówi profesor prawa z Uniwersytetu Śląskiego.
 • Europoseł zrezygnował przez ACTA
  Francuski socjalistyczny eurodeputowany Kader Arif, poseł-sprawozdawca ds. umowy ACTA, zrzekł się z prowadzenia tej sprawy w Parlamencie Europejskim, w proteście przeciwko podpisaniu umowy w czwartek przez Komisję Europejską w imieniu UE.