• Jarosław Wałęsa
  Umowa TTIP z Ameryką to szansa, ale i mobilizacja dla Europy – mówi Jarosław Wałęsa, eurodeputowany PO z komisji handlu międzynarodowego w wywiadzie dla dziennik.pl.
 • Protest przeciwko ACTA
  Choć po protestach, które na początku roku przetoczyły się przez całą Europę, wydawało się, że przeciwnicy umowy ACTA zwyciężyli, Komisja Europejska nie daje za wygraną.
 • Protest przeciw ACTA
  CETA to porozumienie, która ma zostać zawarte między Unią Europejską a Kanadą. Jak zauważa Michael Geist z Uniwersytetu w Ottawie, zawiera ono zapisy bardzo podobne tych jakie znajdowały się w odrzuconej przez Parlament Europejski umowie ACTA.
 • Protest przeciw umowie ACTA przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (styczeń 2012)
  Komisja handlu zagranicznego Parlamentu Europejskiego zarekomendowała odrzucenie kontrowersyjnej umowy ACTA.
 • Europa protestuje przeciwko ACTA
  Dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Krzysztof Lewandowski o propozycji premiera Donalda Tuska w sprawie odrzucenia ACTA w Parlamencie Europejskim:
 • Janusz Palikot krytykuje Donalda Tuska w sprawie ACTA
  Lider Ruchu Palikota Janusz Palikot uważa, że premier Donald Tusk, opowiadając się za odrzuceniem umowy ACTA, kieruje się własnym interesem politycznym. Według Palikota taka zmiana decyzji wynika z "kalkulacji wyborczej" i jest "bardzo wdzięczną PR-owo operacją".
 • Rząd Niemiec o ACTA: Potrzebna i słuszna
  Rząd Niemiec uważa, że międzynarodowa umowa ACTA jest "potrzebna i słuszna" oraz jest gotów wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić odnośnie porozumienia - oświadczył w poniedziałek rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.
 • Sala posiedzeń Parlamentu Europejskiego
  Zieloni w Parlamencie Europejskim stanęli na czele tych, którzy apelują o opóźnienie ratyfikacji (ACTA); kontrowersyjna umowa podzieliła eurodeputowanych - odnotowuje w czwartek brukselski tygodnik "European Voice".
 • Europosłowie biją na alarm. Odkryli nowy problem z ACTA
  Zieloni i komuniści w Parlamencie Europejskim uważają, że skierowana przeciwko podróbkom i piractwu ACTA może ograniczyć dostęp biedniejszych krajów do leków zastępczych, chcą by komisja Parlamentu Europejskiego ds. rozwoju zarekomendowała odrzucenie porozumienia.
 • Już pół miliona internautów protestuje przeciw ACTA
  Około pół miliona polskich internautów wyraża sprzeciw wobec zamiaru przystąpienia Polski do międzynarodowego porozumienia ACTA. Taka aktywność nie miała dotychczas precedensu, to dobry znak dla społeczeństwa obywatelskiego w Polsce - ocenia socjolog dr Dominik Batorski.