• Europa protestuje przeciwko ACTA
  Dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Krzysztof Lewandowski o propozycji premiera Donalda Tuska w sprawie odrzucenia ACTA w Parlamencie Europejskim:
 • Janusz Palikot krytykuje Donalda Tuska w sprawie ACTA
  Lider Ruchu Palikota Janusz Palikot uważa, że premier Donald Tusk, opowiadając się za odrzuceniem umowy ACTA, kieruje się własnym interesem politycznym. Według Palikota taka zmiana decyzji wynika z "kalkulacji wyborczej" i jest "bardzo wdzięczną PR-owo operacją".
 • Rząd Niemiec o ACTA: Potrzebna i słuszna
  Rząd Niemiec uważa, że międzynarodowa umowa ACTA jest "potrzebna i słuszna" oraz jest gotów wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić odnośnie porozumienia - oświadczył w poniedziałek rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.
 • Niemcy na razie nie podpiszą porozumienia ACTA
  Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych wycofało swe wcześniejsze zalecenie podpisania kontrowersyjnego porozumienia o ochronie własności intelektualnej ACTA - poinformowała w piątek agencja dpa, powołując się na źródła rządowe.
 • Sala posiedzeń Parlamentu Europejskiego
  Zieloni w Parlamencie Europejskim stanęli na czele tych, którzy apelują o opóźnienie ratyfikacji (ACTA); kontrowersyjna umowa podzieliła eurodeputowanych - odnotowuje w czwartek brukselski tygodnik "European Voice".