• Tajemniczy i piękny zamek Książ
  To miała być kwatera samego Adolfa Hitlera. Niemcy pod zamkiem drążyli tunele, które miały zapewnić ich wodzowi bezpieczeństwo. W podziemiach przechowywano również cenny skarb - część zbiorów berlińskiej Biblioteki Państwowej.
 • WILCZY SZANIEC. DAWNA TAJNA KWATERA HITLERA
  W czasie II wojny światowej stąd Adolf Hitler dowodził posunięciami wojsk na froncie wschodnim, tu też 20 lipca 1944 roku przeżył zamach bombowy na własne życie. Po wojnie potężny kompleks bunkrów został wysadzony w powietrze, a gdy był już niegroźny, stał się atrakcją turystyczną. Teraz z kolei jest przedmiotem postępowania komorniczego...
 • Obraz, który namalował Adolf Hitler
  Może się podobać, może nie podobać, ale na pewno przyciąga uwagę. Obraz namalowany przez Adolfa Hitlera pokazano na wystawie w Muzeum Salò koło włoskiej Brescii.
 • Niemiecki obóz koncentracyjny KL Auschwitz-Birkenau
  "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - taką myśl, której autorem jest filozof George Santayana, można znaleźć na jednej z tablic na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Utworzony przez Niemców latem 1940 roku, wyzwolony przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 roku jest jednym z najbardziej przejmujących namacalnych dowodów okrucieństwa II wojny światowej. Życie straciło tu ponad milion osób. Uduszonych w komorach gazowych, zakatowanych na śmierć, rozstrzelanych, zagłodzonych... To miejsce o nich przypomina.
 • Twitter
  "Ein Volk, ein Reich, ein Führer" - wpis takiej treści odnoszący się do Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości zmusił wiceministra sprawiedliwości do napisania listu do samej Krajowej Rady Sądownictwa. Wszystko dlatego, że wpis ten pojawił się na oficjalnym profilu warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitita" na Twitterze.
 • Adolf Hitler
  Oburzenie środowisk żydowskich i zdumienie ambasady Izraela we Włoszech wywołała inicjatywa prawicowego dziennika "Il Giornale". Jego czytelnicy, którzy kupią z gazetą książkę o Trzeciej Rzeszy, otrzymają bezpłatnie "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.
 • Szef Rady Europejskiej Donald Tusk i duński premier Lars Lokke Rasmussen
  "Przekroczył granicę" - tak szef Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował wypowiedź byłego burmistrza Londynu Borisa Johnsona, który porównał Unię Europejską do "superpaństwa" Adolfa Hitlera. Tusk uznał wypowiedź brytyjskiego polityka za absurdalną.
 • Książka
  Na początku stycznia do księgarń w Niemczech trafi specjalne wydanie książki "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Zostanie ona opatrzona krytycznym komentarzem historyków. Dotychczas "Mein Kampf" nie można było wydawać, bo właściciel praw autorskich, czyli land Bawaria, nie zezwalał na żadne nowe wydania.
 • Adolf Hitler wśród współpracowników
  W niecodzienny sposób historia Trzeciej Rzeszy wkroczyła do amerykańskiej kampanii wyborczej. Kolejni kandydaci partii republikańskiej odpowiadają na pytanie, czy uśmierciliby Adolfa Hitlera jako płód lub niemowlę.
 • Dwa plakaty - współczesny i nazistowski. Po lewej plakat Marszu Patriotów, po prawej afisz również patriotów, tylko że nieco innych
  Organizatorzy Marszu Patriotów we Wrocławiu zaliczyli potężną wpadkę. O ile to w ogóle można nazwać wpadką. Plakat reklamujący wydarzenie i zapraszający ma marsz narodowców to bowiem nic innego jak przeróbka nazistowskiej grafiki z lat trzydziestych.