• Adolf Hitler w Norymberdze, w 1938 roku
  Jak wyglądało życie dziewcząt, które testowały jedzenie Hitlera? Margot Wölk to jedyna testerka, która przeżyła wojnę. Dlaczego zdecydowała się opowiedzieć swoją historię dopiero po 67 latach? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała autorka książki "Przy stole z Hitlerem" Rosella Postorino.
 • Wjazd Hitlera do Gdańska 1939 r.
  Wiele filmów czy gier komputerowych wykorzystuje motywy poszukiwania przez hitlerowców tajnych broni czy rytuałów, które miały dać Trzeciej Rzeszy zwycięstwo. Ten pomysł nie jest wzięty z sufitu. Bo, jak pokazuje Eric Kurlander w książce "Demony Hitlera, ezoteryczne korzenie III Rzeszy", Hitler i jego współpracownicy wykorzystywali różne okultystyczne praktyki.
 • Adolf Hitler
  Czy Hitler był lewakiem? To pytanie odbiło się szerokim echem pod koniec wakacyjnego sezonu ogórkowego. Stało się tak za sprawą Piotra Zychowicza, wicenaczelnego "Do Rzeczy", który napisał w swoim tygodniku prowokacyjny tekst z taką właśnie tezą i okrasił to jeszcze mocną okładką. Zaintrygowany poszedłem tym tropem i przeczytałem wydaną właśnie książkę Zychowicza "Niemcy". Przeczytałem i nie żałuję.
 • Adolf Hitler
  Oburzenie środowisk żydowskich i zdumienie ambasady Izraela we Włoszech wywołała inicjatywa prawicowego dziennika "Il Giornale". Jego czytelnicy, którzy kupią z gazetą książkę o Trzeciej Rzeszy, otrzymają bezpłatnie "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.
 • Adolf Hitler wśród współpracowników
  Krytyczne wydanie "Mein Kampf" zajmuje w tym tygodniu pierwsze miejsce na liście bestsellerów "Spiegla". Wydawca książki, monachijski historyk Andreas Wirsching przyznał, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania książką Adolfa Hitlera.
 • Książka
  Na początku stycznia do księgarń w Niemczech trafi specjalne wydanie książki "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Zostanie ona opatrzona krytycznym komentarzem historyków. Dotychczas "Mein Kampf" nie można było wydawać, bo właściciel praw autorskich, czyli land Bawaria, nie zezwalał na żadne nowe wydania.
 • Złowroga charyzma Adolfa Hitlera
  Czytelnik dostaje do rąk wnikliwe studium niezwykłej kariery Adolfa Hitlera. Jak to się stało, że malarz obrazków dla turystów stał się jednym z najpotężniejszym dyktatorów w historii? Brytyjski historyk Laurence Rees dokonał głębokiej analizy stosowanych przez Hitlera technik uwodzenia mas. 
 • "Mein Kampf" Biografia książki
  To najbardziej zbrodnicza polityczna książka wszech czasów. Jest także jedną z najlepiej sprzedających się książek w historii. Nazywana "nazistowską biblią", była ofiarowywana wszystkim nowożeńcom, wpajana dzieciom w skróconej lub komiksowej formie. Wydano ją nawet brajlem. Oto biografia książki "Mein Kampf".
 • Adolf Hitler "Mein Kampf"
  Od czasów wojny, publikowanie "Mein Kampf" będącej propagandowym dziełem Adolfa Hitlera, na ternie Niemiec jest zakazane. Teraz jednak, land Bawaria zakomunikował, że w 2015 r. zamierza ponownie wydać książkę opatrzoną naukowym komentarzem.