• Wybuch bomby atomowej
  Rosyjska agencja atomowa odtajniła dokumenty, dotyczące niemieckich naukowców, którzy zostali po wojnie wywiezieni do Związku Radzieckiego.
 • "Komsomolskaja Prawda" ze zdjęciem Józefa Stalina. Numer z 24 czerwca 1941 roku
  Rewizja podejścia do paktu Ribbentrop-Mołotow i zburzenia muru berlińskiego idzie w parze z aktualną radykalizacją polityki zagranicznej Rosji - pisze w środę niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Flagi Polski i Rosji
  Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zarzuciła w piątek oficjalnym przedstawicielom Polski "prowokowanie rusofobii" w związku z 80. rocznicą 17 września 1939 roku i określiła ówczesne wydarzenia jako "wejście Armii Czerwonej na zachodnią Ukrainę i Białoruś".
 • Rotmistrz Jerzy Sosnowski
  Gdy zjawiał się w ekskluzywnym hotelu Kempinski, a potem wchodził sprężystym krokiem do swojej ulubionej sali - Ovale Saal, wszyscy zwracali oczy w jego stronę. Zawsze zamawiał Kruga, najdroższego i najlepszego szampana na świecie. Ułan, rotmistrz Jerzy von Nałęcz-Sosnowski, był sensacją towarzyską Berlina lat 20. i 30. Niesamowicie bogaty, świetny tancerz, niezrównany kochanek i... polski szpieg.
 • Ambasada Rosji w Warszawie
  Komitet Żydów Amerykańskich (American Jewish Commitee) skrytykował ambasadora Rosji w Warszawie za stwierdzenie, że Polska ponosi częściową odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. Przewodniczący komitetu David Harris określił taka tezę mianem historycznego rewizjonizmu.
 • Prof. Marcin Król
  Czytam w wielu wypowiedziach, słyszę porównania Putina do Hitlera i sytuacji z 1938 r. do chwili obecnej. Są to analogie narzucające się i niebezpieczne, bo bezpodstawne. A różnica podstawowa, z której wynikają poważne konsekwencje, jest następująca – Hitler mówił wprost, co zamierza zrobić, Putin nie. Hitler w zasadzie mówił prawdę, Putin w zasadzie kłamie. To oczywiście nie przemawia na korzyść Hitlera, ale pokazuje, że mamy do czynienia z zupełnie innymi politykami - pisze w DGP prof. Marcin Król, filozof, historyk idei. 
 • Plakaty - współczesny rosyjski i hitlerowski z 1930 roku
  Po co się wysilać, skoro można sięgnąć do sprawdzonych już przed laty wzorców. Tak pomyśleli pewnie członkowie nacjonalistycznego ugrupowania "Wielka Rosja". Plakaty sławiące rosyjskie imperium pojawiły się m.in. w moskiewskim metrze i na stronie ugrupowania. Internauci natychmiast jednak wychwycili uderzające podobieństwo do plakatu NSDAP.
 • Władimir Putin
  Mocne porównanie polskiego politologa. Zdaniem dr Krzysztofa Boruca Putin zachowuje się dokładnie tak, jak Hitler w 1938. Uważa też, że w polskim internecie działają bojówki FSB, które mają szerzyć rosyjską propagandę.