• "Komsomolskaja Prawda" ze zdjęciem Józefa Stalina. Numer z 24 czerwca 1941 roku
  Rewizja podejścia do paktu Ribbentrop-Mołotow i zburzenia muru berlińskiego idzie w parze z aktualną radykalizacją polityki zagranicznej Rosji - pisze w środę niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Rosyjscy przywódcy naszkicowani: Władimir Putin i Józef Stalin
  Kiedy usłyszał, jak Władimir Putin chwali Pakt Ribbentrop-Mołotow, który w 1939 roku doprowadził do wybuchu II wojny światowej i ataku na Polskę, postanowił, że swoją najnowszą książkę wyśle na Kreml –  z nadzieją, że może przeczyta ją Władimir Putin albo chociaż ktoś z jego bliskich doradców. Roger Moorhouse, brytyjski historyk i pisarz, przyznaje w rozmowie z dziennik.pl, że jest zaniepokojony rosyjską oficjalną interpretacją historii II wojny światowej. Jak podkreśla, w słowach prezydenta Rosji wyraźnie pobrzmiewa sowiecka propaganda...
 • Prof. Marcin Król
  Czytam w wielu wypowiedziach, słyszę porównania Putina do Hitlera i sytuacji z 1938 r. do chwili obecnej. Są to analogie narzucające się i niebezpieczne, bo bezpodstawne. A różnica podstawowa, z której wynikają poważne konsekwencje, jest następująca – Hitler mówił wprost, co zamierza zrobić, Putin nie. Hitler w zasadzie mówił prawdę, Putin w zasadzie kłamie. To oczywiście nie przemawia na korzyść Hitlera, ale pokazuje, że mamy do czynienia z zupełnie innymi politykami - pisze w DGP prof. Marcin Król, filozof, historyk idei. 
 • Władimir Putin
  Mocne słowa polskiego historyka. Profesor Jerzy Eisler uważa, że działania Putina przypominają to, jak przed II wojną światową zachowywali się Hitler i Stalin.
 • Władimir Putin
  Mocne porównanie polskiego politologa. Zdaniem dr Krzysztofa Boruca Putin zachowuje się dokładnie tak, jak Hitler w 1938. Uważa też, że w polskim internecie działają bojówki FSB, które mają szerzyć rosyjską propagandę.