• Michał Olszewski
  Nie chodzi już zresztą o samą Warszawę. Trochę jest tak, że ten wrzód, który PiS nam pompuje, narastał od kilku miesięcy. Najpierw wycinki, potem ustrój miasta, potem dwukadencyjność, jednomandatowe okręgi itd. To wszystko otwiera oczy tysiącom samorządowców, że toczy się zamach na podstawy ustrojowe samorządów - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
 • Warszawa
  Podwyżki opłat za utylizację śmieci i za OC oraz zmiany w polityce biletowej. Analizujemy, jak plany PiS wpłyną na życie mieszkańców.
 • Centrum Warszawy. Pałac Kultury i Nauki w tle
  Stolica – oprócz samej Warszawy – będzie się składała również z 33 okolicznych gmin. Powstaną dwie jednostki połączone unią personalną: miasto stołeczne i gmina
 • Warszawa
  Rządząca partia kończy prace nad założeniami do projektu ustawy o aglomeracji warszawskiej. W ten sposób chce powiększyć miasto o 18 nowych gmin, które dziś bezpośrednio graniczą ze stolicą. Chodzi m.in. o takie miejscowości, jak Łomianki, Zielonka, Jabłonna, Marki, Lesznowola, Stare Babice czy Michałowice. Niewykluczone, że w aglomeracji znajdą się także dalej położone Wołomin czy Otwock. Z naszych ustaleń wynika, że PiS jest na etapie typowania konkretnych rejonów. Tak powstanie metropolia licząca ponad dwa miliony mieszkańców.
 • Autobus w Warszawie
  Obliczyliśmy potencjał komunikacyjny miast. Pomimo kłopotów z otwarciem II linii metra zdecydowanie wygrywa Warszawa, która konkurencję zdystansowała także na powierzchni. Tuż za stolicą znalazły się Wrocław i Poznań