• Nadija Sawczenko
  Ukraińska wojskowa Nadija Sawczenko, uwolniona w ubiegłym tygodniu z rosyjskiego więzienia, zapowiedziała walkę na rzecz innych obywateli swego kraju przetrzymywanych w Rosji. Zapewniła, że nie pozwoli zapomnieć o żołnierzach, którzy walczą w Donbasie.
 • Władimir Putin.
  Rok temu w Rosji rozważano możliwość aneksji południowo-wschodnich regionów Ukrainy. Artykuł na ten temat opublikowała na swoich stronach internetowych "Nowaja Gazieta".
 • Petro Poroszenko i Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski złożył prezydentowi Ukrainy życzenia z okazji Dnia Niepodległości tego kraju. "Wyrażając troskę i głębokie zaniepokojenie sytuacją bezpieczeństwa Pana Ojczyzny, pragnę także przekazać życzenia jak najszybszego przywrócenia pokoju i stabilności na całym terytorium kraju" - napisał prezydent Polski.
 • Flaga NATO
  NATO miałoby trudności z obroną środkowoeuropejskich krajów członkowskich przed ewentualną agresją Rosji - wynika z informacji gazety "Der Spiegel". W jej niedzielnym wydaniu pojawiła się konkluzja, wedle której w tego typu starciu broń konwencjonalna mogłaby się okazać nieskuteczna.
 • Rosyjski prezydent Władimir Putin
  Choć fakty są takie, że w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, to Moskwa jest agresorem, a Kijów - ofiarą, a zajęcie Krymu i próby przejęcia Donbasu są pogwałceniem prawa międzynarodowego, Władimir Putin ma w Unii Europejskiej zaskakująco dużo obrońców, którzy usprawiedliwiają działania rosyjskiego prezydenta i sprzeciwiają się nakładaniu sankcji na Rosję. Oto oni...
 • Donald Tusk w Sejmie
  Europa musi przygotować się do długiego okresu zamrożenia stosunków z Rosją - powiedział Donald Tusk w Brukseli przed szczytem Unii Europejskiej. Przywódcy Wspólnoty będą rozmawiali między innymi o sytuacji na Ukrainie, konflikcie na linii Kijów - Moskwa, sankcjach wobec Rosji oraz o gospodarce. Podczas szczytu ma być podpisana polityczna część umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią.
 • Adam Michnik
  Ostry tekst Adama Michnika w "Gazecie Wyborczej". "Mnóstwo było kłamstw i manipulacji w każdym akapicie jego wystąpienia" - pisze redaktor naczelny "GW" o orędziu Władimira Putina.
 • Parlament Europejski
  Parlament Europejski stanowczo potępił rosyjską agresję i atak na Krym. Wezwał do natychmiastowego wycofania wszystkich sił zbrojnych przebywających nielegalnie na terytorium Ukrainy. W przypadku zaostrzenia sytuacji rezolucja zaleca wprowadzenie wobec Rosji ostrzejszych sankcji.