• Petro Poroszenko i Barack Obama
  Ukraina otrzyma od Stanów Zjednoczonych gwarancje finansowe wartości miliarda dolarów. Napisał o tym na Twitterze ukraiński prezydent Petro Poroszenko, który twierdzi, że uzgodnił to z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą.
 • Petro Poroszenko
  Mocne słowa ukraińskiego prezydenta w amerykańskim Kongresie. Petro Poroszenko mówił o rosyjskim imperializmie i iluzji, że rozpad ZSRR to zamknięty rozdział w historii.
 • Władimir Putin
  Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" dotarł do zapisu rozmów na ten temat jakie Poroszenko odbył z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.
 • Radosław Sikorski
  Radosław Sikorski nie ma wątpliwości - na Ukrainie mamy do czynienia z agresją. Minister spraw zagranicznych mówił w radiowej Jedynce, że to najpoważniejszy kryzys bezpieczeństwa od dekad.
 • Petro Poroszenko
  Agresja, która uderzyła w Ukrainę, zagraża światowemu bezpieczeństwu - mówił prezydent Petro Poroszenko. Na obchodach 23. rocznicy proklamowania przez Ukrainę niepodległości Poroszenko powiedział, że atak na malezyjski samolot pokazuje, iż konflikt wyszedł poza dwustronne stosunki Kijowa i Moskwy.
 • Petro Poroszenko i Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski złożył prezydentowi Ukrainy życzenia z okazji Dnia Niepodległości tego kraju. "Wyrażając troskę i głębokie zaniepokojenie sytuacją bezpieczeństwa Pana Ojczyzny, pragnę także przekazać życzenia jak najszybszego przywrócenia pokoju i stabilności na całym terytorium kraju" - napisał prezydent Polski.