• Ukraińscy ochotnicy z batalionu "Szachtar"
  Państwa NATO już zaczęły dostarczać broń na Ukrainę - twierdzi tamtejszy minister obrony Walerij Heletej. Na konferencji prasowej poinformował, że rozmawiał na temat zbrojnej pomocy ze swoimi odpowiednikami z innych krajów podczas ubiegłotygodniowego szczytu NATO.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  Zaostrzone unijne sankcje wobec Rosji wejdą jutro w życie. Natomiast pod koniec miesiąca możliwa decyzja o ich zawieszeniu, jeśli rozejm na Ukrainie będzie przestrzegany. Takie są ustalenia unijnych ambasadorów, co potwierdził szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.
 • Arsenij Jaceniuk i Petro Poroszenko
  Premier Arsenij Jaceniuk twierdzi, że Ukrainie potrzebna jest nowa doktryna wojskowa. Za jedyne zagrożenie dla integralności terytorialnej kraju powinna być uznana Rosja.
 • Petro Poroszenko
  Prezydent Ukrainy spotkał się z najważniejszymi ludźmi w Unii Europejskiej. Po tych rozmowach stwierdził, że Unia zareaguje na rosyjską agresję i przygotuje nowe sankcje na Rosję
 • Radosław Sikorski
  Radosław Sikorski nie ma wątpliwości - na Ukrainie mamy do czynienia z agresją. Minister spraw zagranicznych mówił w radiowej Jedynce, że to najpoważniejszy kryzys bezpieczeństwa od dekad.
 • Petro Poroszenko
  Agresja, która uderzyła w Ukrainę, zagraża światowemu bezpieczeństwu - mówił prezydent Petro Poroszenko. Na obchodach 23. rocznicy proklamowania przez Ukrainę niepodległości Poroszenko powiedział, że atak na malezyjski samolot pokazuje, iż konflikt wyszedł poza dwustronne stosunki Kijowa i Moskwy.
 • Petro Poroszenko i Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski złożył prezydentowi Ukrainy życzenia z okazji Dnia Niepodległości tego kraju. "Wyrażając troskę i głębokie zaniepokojenie sytuacją bezpieczeństwa Pana Ojczyzny, pragnę także przekazać życzenia jak najszybszego przywrócenia pokoju i stabilności na całym terytorium kraju" - napisał prezydent Polski.
 • Konwój rosyjskiej pomocy humaitarnej
  16 ciężarówek z tak zwanego 'białego konwoju" z rosyjską pomocą humanitarną dla wschodniej Ukrainy, jest już na ukraińskiej granicy. Pomalowane na biało "Kamazy” przyjechały na przejście graniczne "Donieck-Izwarino". Od prowizorycznego parkingu, gdzie stały trzy dni, dzieliło je około 20 kilometrów.
 • Flaga NATO
  NATO miałoby trudności z obroną środkowoeuropejskich krajów członkowskich przed ewentualną agresją Rosji - wynika z informacji gazety "Der Spiegel". W jej niedzielnym wydaniu pojawiła się konkluzja, wedle której w tego typu starciu broń konwencjonalna mogłaby się okazać nieskuteczna.
 • Rosyjski prezydent Władimir Putin
  Choć fakty są takie, że w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, to Moskwa jest agresorem, a Kijów - ofiarą, a zajęcie Krymu i próby przejęcia Donbasu są pogwałceniem prawa międzynarodowego, Władimir Putin ma w Unii Europejskiej zaskakująco dużo obrońców, którzy usprawiedliwiają działania rosyjskiego prezydenta i sprzeciwiają się nakładaniu sankcji na Rosję. Oto oni...