• Toyota Celica GT
  Za nami szczególny sezon Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP). Szczególny, bo kilometry OS-ów zawodnicy pokonywali w szczytnym celu. Chodziło o pokazanie światu jak ważne jest wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Wspólna akcja HRSMP i Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową odbywa się pod hasłem "Wyprzedzamy nowotwór".
 • Grafen
  Naukowcy z SGGW wierzą, że mogą ulepszyć jedną z najczęściej stosowanych form chemioterapii. Do pomocy chcą zaprząc platynowy grafen.
 • Jak uchronić się przed rakiem prostaty?
  "Bądź mężczyzną. Chroń zdrowie!" - to główne hasło kampanii edukacyjno-promocyjnej skierowanej do panów po 45. roku życia. Warszawie eksperci z Centrum Onkologii podsumowali akcję.
 • Rusza ogólnopolska kampania edukacyjna na temat raka jelita grubego "Oswoić raka. A co Ty wiesz o raku jelita grubego?"
  Ogólnopolska kampania edukacyjna na temat raka jelita grubego "Oswoić raka. A co Ty wiesz o raku jelita grubego?" rozpoczyna się we wtorek w Krakowie. Jej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO.
 • Pod względem częstości zachorowań rak piersi zajmuje w Polsce pierwsze miejsce wśród nowotworów złośliwych kobiet
  "Zdrowa Kobieta - profilaktyka raka piersi" - pod takim hasłem rusza w czerwcu w Łódzkiem akcja profilaktycznej realizowana przez samorząd województwa w ramach programu "Zdrowe województwo". Samorząd na jej realizację przeznaczył w tym roku ponad 114 tys. zł.
 • Wystartowała kampania społeczna "Policzmy się z rakiem", która potrwa tydzień
  Ruszyła II edycja ogólnopolskiej kampanii "Policzmy się z rakiem", która ma przekonać, że można wygrać z nowotworem. Organizatorem jest poznańska Fundacja Ludzie dla Ludzi.