• Strażacy ratują łosia
  W lesie w pobliżu Boryszyna (Lubuskie) strażacy wydobyli z betonowego zbiornika młodego łosia. Akcja trwała kilka godzin i zakończyła się sukcesem - poinformował  oficer dyżurny lubuskiej policji kpt. Robert Spławski.
 • Oto najnowszy bilans ofiar kataklizmu w Japonii
  Ponad 8,1 tys. osób zginęło, a przeszło 12 tysięcy uznaje się za zaginione w wyniku potężnego trzęsienia ziemi i wywołanej nim fali tsunami - wynika z danych policji wg stanu na sobotę wieczór. W samej tylko prefekturze Miyagi mogło zginąć 15 tys. osób.
 • Już ponad 7 tysięcy ofiar kataklizmu w Japonii
  Ponad 7,3 tys. osób poniosło śmierć, a prawie 11 tys. jest uznawanych za zaginione w wyniku ubiegłotygodniowego trzęsienia ziemi w Japonii - podała w sobotę japońska policja.
 • Nie ma określonych zasad wzywania straży pożarnej
  Strażacy z Bydgoszczy zostaną ukarani za odmowę wyjazdy do pożaru. Mężczyznę, którego mieszkanie stanęło w ogniu, pouczyli - gdy przybiegł po pomoc - że wezwanie może przekazać tylko przez telefon.
 • Tragedia w Poznaniu. Pod dziećmi załamał się lód
  Pod bawiącą się w środę na stawie Baczkowskim w Poznaniu piątką dzieci załamał się lód. Utonął 13-letni chłopiec, czterech kolegów chłopca uratowano.
 • Odnaleziono ciało turysty. Poszukiwali go od soboty
  W masywie Świnicy w Tatrach Wysokich ratownicy TOPR odnaleźli we wtorek ciało turysty. Najprawdopodobniej to 21-letni wrocławianin, który zaginął 28 grudnia. Policja i górscy ratownicy poszukiwali go od soboty.
 • "Dotarł pod Giewont, potem zaginął"
  Kilkunastu ratowników TOPR poszukuje w Tatrach 21-letniego turysty z Wrocławia, który zaginął 28 grudnia. Do akcji poszukiwawczej włączono śmigłowiec.
 • Chilijscy górnicy "ekipą roku"
  33 chilijskich górników zostało uznanych we wtorek przez brytyjski dziennik "The Times" za "ekipę roku". Ta grupa mężczyzn po 69 dniach spędzonych ponad 600 metrów pod ziemią została uwolniona w połowie października podczas bezprecedensowej akcji ratunkowej.
 • Relacje medialne z ratowania górników jak z 11 września
  Operacja wyciągnięcia 33 górników uwięzionych w chilijskiej kopalni sprawiła, że świat wstrzymał oddech jak w przypadku niewielu wcześniejszych wydarzeń. Relacje z tej akcji w mediach można porównać z tymi po zamachach z 11 września 2001 - pisze w czwartek agencja AFP.
 • Koniec gehenny górników. Wszyscy uratowani!
  Akcja ratownicza w chilijskiej kopalni miedzi i złota została zakończona tuż po 5.30 czasu polskiego, gdy wrócił na powierzchnię ostatni z 6 ratowników, którzy zjechali pod ziemię, by - po 69 dniach od katastrofy - wydostać stamtąd zasypanych 33 górników.