• Pieniądze
  Zniesienie akcyzy od zakupu samochodów hybrydowych i elektrycznych to według byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka, jedyna realna możliwość wsparcia tego typu aut przez państwo.
 • Sensacyjne wyznanie ministra! Świat kierowców do góry kołami
  Szczerze i prosto w cel. Takich słów z ust jednego z najważniejszych ministrów w rządzie Tuska nikt się nie spodziewał. Zważywszy na panującą sytuację to sensacja...
 • Nic nie wskazuje na to, by cena benzyny miała wzrosnąć - twierdzi premier Donald Tusk
  Wypłacalność i zaufanie do Polski jest ważniejsze od obniżki akcyzy na paliwa - ocenił premier Donald Tusk. Odniósł się m.in. do słów wicepremiera Waldemara Pawlaka, który mówił w środę, że to "dobry moment" na czasowe obniżenie akcyzy na benzynę.
 • Wojna Pawlaka z Rostowskim. O podatek
  Resort gospodarki wpadł na pomysł, jak promować dość kontrowersyjne rozwiązanie. Chciałby zastąpić akcyzę na ten produkt innym podatkiem. Resort finansów nie chce jednak słyszeć ani słowa o pomyśle ministerstwa Waldemara Pawlaka. Twierdzi, że to rozwiązanie jest niezgodne z prawem.
 • Pawlak o nowym podatku: Odlot taki zupełny
  Waldemar Pawlak ostro atakuje ministra finansów. Według niego Jacek Rostowski nie chce obniżyć akcyzy na paliwa, bo wykorzystuje obecną sytuację do załatania budżetu. Od lidera ludowców dostało się także Brukseli. Według Pawlaka plany nowego podatku, który chce Unia nałożyć na kierowców to "odlot", a urzędnicy nie wiedzą, co się na świecie dzieje.