• Aleksander Domogarow
  Lista artystów, będących zagrożeniem dla bezpieczeństwa Ukrainy zostanie opublikowana dopiero 3 sierpnia. Ale już teraz wiadomo, że znajdą się na niej na pewno m.in. Oliver Stone, Emir Kusturica, Steven Seagal i obywatel rosyjski Gerard Depardieu. Lista ma być systematycznie rozszerzana. Pomysłodawcą czarnej listy jest ukraińskie ministerstwo kultury. Mają się na niej znaleźć osoby, sprzyjające władzom rosyjskim i będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa (!) Ukrainy. W większości to artyści rosyjscy, choć nie brak ukraińskich artystów. Największe emocje wzbudzają międzynarodowe gwiazdy. Lista nie będzie ostateczna i będzie wciąż aktualizowana. Trafią na nią tytuły filmów i piosenek, których emitowanie ma być zabronione. 
 • Ludwik Solski trzyma na rękach dziewczynkę wręczającą mu kwiaty podczas uroczystości jubileuszowej z okazji 60-lecia pracy scenicznej zorgnizowanej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (rok 1935)
  Wybitny aktor i reżyser, który już za życia był legendą polskiego teatru. Na scenie występował przez 80 lat, zagrał blisko tysiąc ról. 60 lat temu, 19 grudnia 1954 roku zmarł Ludwik Solski, artysta, pedagog i reformator teatru.
 • Artur Żmijewski w serialu "Ojciec Mateusz"
  Serial "Ojciec Mateusz" od 6 lat cieszy się niesłabnącą sympatią polskich widzów. Arturowi Żmijewskiemu zaś, rola księdza rozwiązującego kryminalne zagadki, przyniosła nie tylko ogromną popularność, ale i całkiem spore pieniądze.
 • Szymon Szurmiej
  Zmarł Szymon Szurmiej, znany aktor i reżyser, dyrektor Teatru Żydowskiego, działacz społeczny. Reżyser ponad 50 przedstawień teatralnych. Miał 91 lat.
 • David Schwimmer
  Popularność przyniosła mu rola w kultowym, amerykańskim serialu o grupie przyjaciół z Manhattanu. Mimo że produkcję zakończono dekadę temu, serialowy dr Ross Geller, partner Rachel Green niewiele się zmienił... Zobacz galerię!
 • Artur Żmijewski
  Aktor bije na alarm, po tym jak media opublikowały wczoraj listę celebrytów opowiadających się za referendum w Warszawie. "To nadużycie" - mówi krótko Artur Żmijewski.
 • Jerzy Nowak
  W Warszawie zmarł Jerzy Nowak, aktor teatralny i filmowy, reżyser, przez wiele lat związany ze Starym Teatrem w Krakowie. Miał 89 lat.
 • Po raz 85 w Stanach Zjednoczonych rozdano Oscary, najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Najlepszym filmem wybrano "Operację Argo", najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, a aktor - Daniel Day Lewis.
 • Ze wszystkiego można zrobić komedię – przekonuje Jerzy Stuhr. "W moim scenariuszu są wątki antysemickie, które są potraktowane śmiesznie. Mit Solidarności jest przenicowany na śmiesznie" - zdradza swoje plany na najbliższy film.
 • Clint Eastwood na konwencji Republikanów
  Nie zamierzam się zamknąć, teraz moja kolej - mówił w Clint Eastwood w czasie konwencji Republikanów w Tampie na Florydzie. A mówił to do "niewidzialnego" Baracka Obamy, siedzącego na krześle. Wystąpienie słynnego aktora zachwyciło uczestników.