• Produkty, które powodują alergię pokarmową
  W leczeniu alergii pokarmowej najskuteczniejsze jest czasowe lub trwałe zastosowanie właściwie dobranej diety eliminacyjnej – twierdzą eksperci.
 • Produkty, które mogą wywołać alergię
  Lista substancji, które mogą być potencjalnymi alergenami pokarmowymi, jest bardzo długa. Najczęściej jednak uczulają konkretne produkty: mleko, jajka, ryby, produkty zbożowe zawierające gluten, soja, orzechy, owoce cytrusowe, truskawki. Ale nie tylko. Jak upewnić się, czy nie spożywamy czegoś, na co jesteśmy uczuleni?
 • Posiłek w przedszkolu
  Alergia na białko mleka krowiego dotyka od 6 do 8 proc. niemowląt. Diagnozuje się ją zazwyczaj już w pierwszych miesiącach życia, a najskuteczniejszym sposobem walki z tym rodzajem uczulenia jest dieta eliminująca mleko i zawierające je produkty, m.in. kefiry, jogurty i sery. Jeśli dziecko jest karmione piersią, nie należy rezygnować z karmienia naturalnego – dietę bezmleczną powinna z to stosować matka.
 • Dzieci mieszkające na wsi rzadziej chorują na alergię
  Może i mają trudniejszy start w dorosłe życie niż ich koledzy z miasta, ale za to często cieszą się lepszym zdrowiem. Jak wynika z nowych badań, dzieci mieszkające na wsi rzadziej doświadczają alergii.
 • Dziewczynka ma alergię
  Wiosna i lato to trudny okres dla wszystkich alergików. Katar, wysypka skórna i swędzenie mogą dodatkowo nasilić się jeśli nie zadbamy odpowiednio o naszą dietę. Sprawdźmy więc produkty, które spożywamy na co dzień. Jeśli w ich składzie występują konserwanty - zastąpmy je produktami bez substancji konserwujących. Konserwanty mogą wypływać bowiem na nasilenie objawów alergii.
 • Dzieci osób lepiej wykształconych częściej mają alergię
  Dużo wiedzy i mało dzieci - niby sytuacja idealna do tego, by nie chorować. Ale - jak wynika z najnowszych badań - właśnie te czynniki wyjątkowo silnie sprzyjają rozwojowi alergii.
 • W aptekach brakuje nutramigenu - mleka dla dzieci z alergią pokarmową
  Co się dzieje z mlekiem dla niemowląt z alergią? W aptekach brakuje tego preparatu, rodzice dzieci uczulonych na krowie mleko są w strachu. Lekarze mówią wprost: jest kłopot.