• Lekarz ogląda uczulenie
  Obiecujące wyniki przyniosły pierwsze testy kliniczne nowego leku na atopowe zapalenie skóry (AZS). W publikacji w "Science Translational Medicine" wyjaśniono mechanizmy działania tego leku.
 • Atopowe zapalenie skóry
  Atopowe zapalenie skóry u osób dorosłych jest najtrudniejsze w leczeniu. Co więcej, z powodu zmian skórnych i świądu pacjenci często są wykluczeni społecznie, tracą pracę, mają trudności w relacjach intymnych – mówili eksperci we wtorek na spotkaniu prasowym w Warszawie.
 • Atopowe zapalenie skóry
  Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła o podłożu genetycznym, która powoduje powstawanie stanu zapalnego na skórze. Schorzenie dotyka znaczną część społeczeństwa, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Pacjenci mówią, że początkowo choroba przypomina uczulenie. Skóra piecze, szczypie i sprawia ból.
 • Mężczyzna kicha
  Choroby alergiczne uważane są za niebyt ciężkie, tymczasem zarówno ostre reakcje alergiczne, jak i przewlekłe alergie, mogą być groźne dla życia – powiedział PAP alergolog prof. Marek Jutel. Z tego powodu, jeśli to możliwe, warto się odczulać - ocenił.
 • Kobieta dotyka pryszcza
  U niemal wszystkich osób, w jakimś okresie życia występują różnego typu choroby skóry, najczęściej jest to trądzik - powiedzieli eksperci podczas konferencji prasowej „Dermatologia 2016”, zorganizowanej w środę w Warszawie.
 • Kobieta na łące
  7 kwietnia rozpocznie się Światowy Tydzień Alergii. Choroby alergiczne powoli stają się globalnym problemem – obecnie dotykają prawie 50 proc. światowej populacji. W większości przypadków nie zagrażają życiu, jednak mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dlatego alergicy poza tradycyjną terapią, szukają ratunku w alternatywnych metodach jak fitoterapia.
 • Czy pływanie w ciąży jest bezpieczne?
  Kobietom w ciąży zwykle zaleca się pływanie jako najbezpieczniejszą formę aktywności. Tymczasem według najnowszych ustaleń naukowców może być ono groźne dla dziecka i wywołać u niego w przyszłości astmę.
 • AZS objawy: suchy i łuszczący się naskórek, zaczerwienie i obrzęk
  Lekarze wciąż nie potrafią rozpoznać atopowego zapalenia skóry. Aż 38 proc. dzieci i 10 proc. dorosłych cierpiących na to schorzenie miało błędnie postawioną diagnozę - powiedzieli eksperci na poświęconej temu zagadnieniu środowej konferencji w Warszawie.