• Dmuchawiec
  Dr n. med. Piotr Dąbrowiecki wyjaśnił jakie objawy daje alergia. Jak długo trwa? Alergolog powiedział też, co będzie pylić w kolejnych miesiącach.
 • Atak astmy
  Duszności, brak tchu, ucisk w klatce piersiowej, także przewlekły lęk i zaburzenia snu – tak wygląda rzeczywistość około 1500 Polaków, którzy codziennie zmagają się z astmą ciężką. Najcięższa postać astmy to poważne powikłania utrudniające normalne funkcjonowanie i najgorsze rokowania. Zdiagnozowanie tej choroby równa się najczęściej z koniecznością przewartościowania swojego życia i ograniczeniem aktywności życiowej.
 • Uczulenie na kurz
  Lato to czas urlopów, ale i remontów! Właśnie w sezonie letnim chętnie odnawiamy mieszkania i wyposażamy je w nowe meble, a także dokonujemy innych zakupów, które mają nie tylko ozdobić dom, ale także uprzyjemnić i ułatwić codzienne życie domowników – także tych z alergią.
 • Kaszel
  Człowiekowi choremu na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) często brakuje powietrza, z tego powodu wiele osób myli objawy tego schorzenia z dolegliwościami podeszłego wieku – powiedział PAP pulmonolog prof. Adam Antczak.
 • Probówki z krwią
  Wiosna nie wszystkim kojarzy się tylko z rosnącą temperaturą i budzącą się przyrodą. Dla alergików jest to czas, kiedy zaczynają pojawiać się uprzykrzające życie objawy, takie kaszel, katar czy też ból głowy. Jakie są przyczyny alergii? Jak ją zdiagnozować i czy da się ją leczyć?
 • Dziewczynka ma alergię
  Wiosna kojarzy się zazwyczaj ze słońcem i zielenią. Niestety, nie dla wszystkich czas, w którym przyroda budzi się z zimowego snu, może być ulubioną porą roku. W Polsce już około 8 milionów osób cierpi z powodu alergii, a liczba ta wciąż się powiększa.
 • Problemy ze snem
  Alergia to odpowiedź organizmu na jakąś substancję. Może to być: kurz, pyłki, sierść zwierząt, składnik produktu żywnościowego, kosmetyku czy jakiś materiał.
 • Mężczyzna ma katar i kaszel
  Kichanie, katar, łzawienie, problemy z oddychaniem - to najczęstsze objawy alergii. Nie można ich bagatelizować, bo podrażnienie i przewlekły stan zapalny oskrzeli może przekształcić się w astmę - ostrzegają lekarze.
 • Kaszel
  Jeśli ktoś zapytałby nas, czego najbardziej nie lubimy podczas przeziębienia, to wiele osób z pewnością odpowiedziałoby: nocnego kaszlu. Jest to bardzo męczące, a po takiej nocy z kaszlem budzimy się jeszcze bardziej zmęczeni, niż byliśmy poprzedniego dnia wieczorem. Czy jest na to jakiś sposób?
 • Chora kobieta
  Kaszel to bardzo uciążliwa dolegliwość. Przeszkadza nie tylko osobie chorej, ale również jej otoczeniu – nawet słuchanie, jak ktoś kaszle, w pewnym momencie staje się nie do zniesienia. Czy można wobec tego szybko i skutecznie poradzić sobie z kaszlem? Czy wiemy, w jakim momencie powinniśmy udać się do lekarza?