• Fiat tipo
  W 2016 roku Polacy kupili najwięcej nowych aut w tym wieku. A Fiat w zeszłym roku nad Wisłą zaoferował hit na miarę pandy produkowanej w Tychach. Nowy tipo z miejsca stał się przebojem - cena czyni cuda?
 • Fiat 500
  Polska fabryka pobiła rekord, a wszytko przez zapotrzebowanie przynajmniej od pięciu marek samochodowych. Oto szczegóły i zdjęcia.
 • Polska to ważny rynek dla Fiata
  Fiat ma w Polsce dwie fabryki. Oprócz tego obecnych jest kilkadziesiąt spółek grupy Fiat, produkujących komponenty dla przemysłu samochodowego i rolniczego. Po połączeniu włoskiej marki z Chryslerem pozycja polskich zakładów produkcyjnych powinna dodatkowo się umocnić.
 • Fiat 500 L Trekking
  Fiat rusza z promocjami swoich samochodów w bardzo nietypowy sposób. Włoski koncern uruchomił w Polsce internetową giełdę nowych aut. Ceny są niższe nawet o niemal 17 tys. zł…
 • Polecamy zlot Forza Italia na torze Poznań
  Alfa Romeo SZ, Alfa Romeo Giulia GT, Fiat 124 Berlina, Fiat Multipla z 1957 roku czy Fiat 500 z 1968 roku... Od tych nazw można dostać gęsiej skórki! Przekonasz się o tym w najbliższą sobotę, 31 sierpnia 2013 roku, na Torze Poznań. Właśnie tam i wtedy klub Forza Italia, Fiat Auto Poland oraz firma POL-CAR - diler marek Grupy Fiat-Chrysler - organizują Festiwal Włoskiej Motoryzacji.
 • Dzik-AT
  Dzik to polski opancerzony samochód produkowany w Kutnie. Model dla policji mieści nawet 8 antyterrorystów. W jego pancerzu wycięto 10 otworów strzelniczych. Ten i inne pojazdy polskich mundurowych można zobaczyć na zdjęciach z kalendarzy policyjnych, których autorem jest Michał Drabikowski. Fotografie zebrano na wystawie zatytułowanej "Nowoczesna Policja w obiektywie" zorganizowanej przy Muzeum Łazienki Królewskie z okazji obchodów Święta Policji. Zobacz, czym patroluje i ściga polska policja…
 • Fiat 500
  Zmiany, zmiany, zmiany! Polski oddział Fiata ma nowego dyrektora handlowego. Teraz ten fotel przejmuje Marek Kisz...
 • Raj dla twoich oczu
  Jadowity Abarth, uroczy Fiat, seksowna Alfa Romeo i dostojna Lancia! Oto perły dawnej i współczesnej włoskiej motoryzacji zjechały z całej Polski w jedno miejsce. Dziennik.pl był patronem medialnym tej imprezy…
 • Perły dawnej i współczesnej włoskiej motoryzacji zjechały z całej Polski w jedno miejsce na dwa dni święta pasjonatów włoskiego stylu życia i motoryzacji
  Jadowity Abarth, uroczy Fiat, seksowna Alfa Romeo i dostojna Lancia! Oto perły dawnej i współczesnej włoskiej motoryzacji zjechały z całej Polski w jedno miejsce na dwa dni święta pasjonatów myśli technicznej, designu, kultury i smaków rodem ze słonecznej Italii... "Tegoroczna edycja była pierwszą zorganizowaną w nowej formule. Otóż postanowiliśmy w bardzo ładnym otoczeniu zebrać fanów aut włoskich współczesnych, samochodów klasycznych , jak również miłośników włoskiego klimatu. Pojazdy, które pojawiły się na dziedzińcu Pałacu w Oborach to piękne klasyki w dobrym stanie - pieczołowicie odrestaurowane, czy też w stanie oryginalnym. (...) Staraliśmy się wytworzyć na naszym spotkaniu klimat miasteczka w Italii - piknikowa atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Sądząc po uśmiechach i dobrych humorach osób, które pojawiły się na naszej imprezie pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Fajnie jest mieć świadomość, że praca jedenastu osób przyniosła taki pozytywny efekt ." - powiedział Jakub Strzemżalski, organizator zlotu i członek klubu ForzaItalia.pl. Głosami jury tytuł "miss" zlotu zdobyła Alfa Romeo 164 Q4 z 1993 roku należąca do Wojtka Witkowskiego. Także publiczność wybrała ten jeden jedyny najpiękniejszy pojazd - okrzyknięto nim replikę Fiata 124 Abarth należącą do Szymona Chojnowskiego. Dziennik.pl był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia :)
 • Chcesz testować samochód lub motor? Musisz tam być!
  Piękne auta, pyszne jedzenie i aromatyczna kawa. Oto Klub Miłośników Włoskiej Motoryzacji ForzaItalia.pl organizuje zlot pasjonatów myśli technicznej, designu, kultury i smaków rodem ze słonecznej Italii.