• Francois Hollande
  11 września, 11 marca, 7 lipca - przez niemal półtorej dekady Francji udawało się uniknąć ataku na taką skalę, by jego data stała się symbolem aktu terroru. Od początku 2015 roku sytuacja nad Sekwaną jednak gwałtownie się zmienia. Nie przypadkiem: władze w Paryżu w pełzającą wojnę z muzułmańskim radykalizmem w ostatnich latach zaangażowały się jak nigdy wcześniej.
 • Herve Gourdel nie żyje. Terroryści z Algierii ścięli mu głowę
  Muzułmańscy terroryści opublikowali film z egzekucji francuskiego turysty, 55-letniego Herve Gourdela. Premier Francji Manuel Valls poinformował, że autentyczność nagrania nie została potwierdzona.
 • Samolot Air Algerie, który zaginął nad pustynią
  Armia Burkina Faso twierdzi, że zlokalizowała wrak samolotu Air Algerie. Według wojskowych, szczątki maszyny znajdują się w Mali.
 • Algierskie oddziały przed szpitalem w Amenas
  Cztery dni trwał dramat kilkuset zakładników na polach naftowych na Saharze. Algierskim komandosom udało się wczoraj całkowicie przejąć kontrolę nad zakładami należącymi do koncernów BP i Statoil, zajętymi wcześniej przez islamskich bojowników.
 • Moktar Belmoktar - przywódca grupy terrorystów
  Tak tragicznego finału akcji sił algierskich nikt się nie spodziewał. W szturmie zginęło 30 zakładników. Wśród ofiar są cudzoziemcy, w tym także Europejczycy. Byli przetrzymywani przez islamskich bojowników na terenie kompleksu gazowego. Zdaniem władz Irlandii, do samochodów, w których terroryści trzymali zakładników, ogień otworzyło algierskie wojsko.