• Elżbieta Rafalska
  "Chcemy zrównać kryteria do Funduszu Alimentacyjnego i programu Rodzina 500 plus. Jeśli limit dla 500 plus wzrośnie, będziemy się starali, by dla Funduszu rósł razem z nim" - mówi Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 
 • Elżbieta Rafalska
  Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o świadczenie z programu 500 plus. MRPiPS przypomina, że świadczenie wychowawcze nie jest przyznawane bezterminowo - aby je otrzymywać, co roku trzeba składać wniosek. Złożenie go w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania wsparcia.
 • Elżbieta Rafalska
  Sejm, po burzliwej debacie z udziałem opozycji, premier Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej, przyjął bez poprawek ustawę wprowadzającą zmiany w programie "Rodzina 500 plus" i ułatwiającą zakładanie żłobków.
 • Niemowlaki
  Program "Rodzina 500 plus" się sprawdził, czekają nas najwyżej drobne korekty. Poważne zmiany za to resort rodziny i pracy rekomenduje wobec uchylających się od płacenia alimentów.
 • Złoty
  Pieniądze otrzymywane w ramach programu 500+ nie będą mieć wpływu na wysokość zasądzanych alimentów. Takie jest założenie prezydenckiego projektu ustawy nowelizującej kodeks rodzinny i wychowawczy, który w piątek wpłynął do Sejmu. Z podobną inicjatywą – zakładającą zmianę art. 135 k.r.o. - wyszedł również resort sprawiedliwości. Powyższe działania to pokłosie tekstu DGP z ubr. tygodnia, w którym opisaliśmy wyrok sądu rejonowego w Ropczycach.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Wyraźne wskazanie, że świadczenie wychowawcze nie wpływa na zakres obowiązku alimentacyjnego - to cel prezydenckiego projektu noweli Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który wpłynął do Sejmu. Proponowane zmiany odnoszą się do rządowego programu "Rodzina 500 plus".
 • Banknoty 50 złotych
  PRAWO RODZINNE Od maja sądowe statystyki wzbogacą się o nową rubrykę. Sądy będą raportować resortowi sprawiedliwości o sprawach, w których ojcowie wnoszą o obniżenie alimentów w związku z wejściem w życie programu 500+
 • Sąd
  Zanim na programie skorzystają dzieci, może on wesprzeć rodziców, którzy je zostawili. Jest pierwszy wyrok, w którym rządowe pieniądze stały się jednym z powodów, by odmówić matce wyższego świadczenia