• Policjanci drogówki
  Miesięczny koszt utrzymania więźnia to 2,5 tysiąca złotych, a od wysyłania ludzi do więzienia nie zmniejsza się przestępczość. Dlatego rząd chce odpuszczać więzienie przyłapanym na drodze drobnym pijaczkom.
 • Niechlubny rekord. Sześć promili u kierowcy
  Czegoś takiego nie pamiętają najstarsi policjanci z Dolnego Śląska. W ręce drogówki wpadł kierowca, który, zdaniem lekarzy, miał tak wysokie stężenie alkoholu w organizmie, że nie powinien żyć. Mężczyźnie grożą dwa więzienia.
 • Pijany kierowca podwiózł kolegę do komisariatu
  Policjanci z Czerniewic (Łódzkie) zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który podwiózł kolegę na przesłuchanie do miejscowego komisariatu. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Grożą mu dwa lata pozbawienia wolności.
 • W nielegalnej wytwórni znajdował się alkohol wart 1 milion złotych
  Łódzcy celnicy zlikwidowali w miejscowości Piątek (Łódzkie) nielegalną fabrykę alkoholu. Zabezpieczono ponad 12,5 tys. litrów alkoholu wartego ponad milion złotych - poinformowała w piątek PAP Anna Ludkowska z Izby Celnej w Łodzi.
 • Kobiety pobiły motorniczego
  Policja zatrzymała na warszawskim Mokotowie dwie młode kobiety, które pobiły motorniczego, gdy ten zwrócił im uwagę, że idą po torowisku. 20-latka i jej 23-letnia koleżanka były pijane. Teraz grozi im do trzech lat więzienia.
 • Kierowca miał we krwi ponad pół promila alkoholu
  Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu, który wiózł gimnazjalistów z zimowiska. Mężczyzna wyjechał z Kudowy Zdrój i zdołał przejechać ok. 70 km zanim został zatrzymany w Szklarach (Dolnośląskie).
 • 23-latka z 1,5 promila alkoholu we krwi została zatrzymana przez policję. Dziećmi zajmie się babcia
  Mieszkanka jednej z miejscowości koło Krzyża Wielkopolskiego wiozła dzieci autem, mając - jak się okazało - 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód został zatrzymany przez mężczyznę, który zauważył dziwne zachowanie kierującej.
 • Zatrzymany w Bytomiu kierowca autobusu miał ponad promil alkoholu we krwi
  Ponad promil alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca miejskiego autobusu w Bytomiu (Śląskie), który w poniedziałek wiózł pasażerów do Bytomia. Pijany szofer trafił do policyjnego aresztu. Oprócz utraty pracy i prawa jazdy będą mu groziły dwa lata więzienia.
 • Kompletnie pijany aptekarz sprzedawał lekarstwa
  Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z blisko czterema promilami alkoholu w organizmie pełnił dyżur w jednej z aptek w Żmigrodzie (Dolnośląskie). Policję o "dziwnym zachowaniu" aptekarza poinformował jeden z klientów.
 • Kierowca zatrzymany przez policjantów wciąż miał we krwi około promila alkoholu
  Pijanego kierowca mikrobusa lublin przewożącego ośmioosobową ekipę remontową zatrzymali w poniedziałek policjanci w Gliwicach. Mężczyzna wyruszył z Suchej Beskidzkiej. Mimo długiej trasy, którą pokonał do Gliwic, we krwi miał nadal prawie promil alkoholu.