• Dżinsy i alkohol
  Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami w polityce antyalkoholowej. To efekt nacisków władz lokalnych, które od dawna domagają się ograniczenia sprzedaży alkoholi w małych butelkach.
 • Wódka
  Prawie 3 mln Polaków pije alkohol ryzykownie lub szkodliwie, niestety przegrywamy walkę z alkoholizowaniem naszego kraju – powiedzieli w środę eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie. Podkreślili, że jednym z powodów jest powszechne przyzwolenie dla picia alkoholu i ograniczone możliwości leczenia tego uzależnienia.
 • Pijany mężczyzna trzyma kieliszek wódki
  Pijaństwo zagraża osiągnięciu wielu ambitnych celów narodowych. Chcemy, by rodziło się jak najwięcej dzieci w silnych i stabilnych rodzinach. Tymczasem alkohol to jedno z największych zagrożeń dla rodziny, to źródło rozwodów, przemocy i dramatów - podkreśla przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych bp Tadeusz Bronakowski.
 • Szczęśliwa rodzina
  Włosi są najzdrowszym narodem na świecie - wynika z raportu agencji Bloomberg. W rankingu 163 krajów pod nazwą Bloomberg Global Health Index Włochy zajmują pierwsze miejsce. To zasługa jedzenia świeżej żywności i diety śródziemnomorskiej - podkreślają media.
 • Toast
  Dziś sylwester i dla wielu z nas związana z nim zakrapiana zabawa. Choć przerabialiśmy to wiele razy i wiemy, jakie skutki zdrowotne ma nadużycie alkoholu, w praktyce często Nowy Rok witamy światłowstrętem i bólem głowy. Czym jest kac i jak go uniknąć? Sposobów jest wiele, my podajemy skuteczne.
 • Nie pomoże, a zaszkodzi
  Zanim sięgniesz po drinka na rozgrzewkę lub kieliszek wódki, by poprawić trawienie, sprawdź, czy alkohol rzeczywiście ci pomoże. Obalamy pięć najczęściej powtarzanych mitów dotyczących napojów wyskokowych.
 • Rosjanie świętowali Nowy Rok
  Główny lekarz sanitarny Rosji wzywa rodaków do większej aktywności fizycznej. Anna Popowa prosi też Rosjan, aby zakończyli już świętowanie Nowego Roku.
 • Kobieta
  Podczas świąt i Sylwestra zapominamy o tym, że również w tym czasie obowiązują nas zasady zdrowego odżywiania. Nie jemy regularnie i głodzimy się, aby pięknie wyglądać. A co na to nasz organizm? Szybko nadrobi kaloryczne straty, co przełoży się na nadprogramowe kilogramy! Jak zadbać o organizm i w Nowy Rok wejść z lekkim brzuchem radzi Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.
 • Mężczyzna
  Brak energii, gorszy nastrój, obniżone libido, uderzenia gorąca – to symptomy, na które zwykle skarżą się dojrzałe kobiety, ale ten problem dotyczy też mężczyzn. Tak objawia się bowiem andropauza będąca efektem spadku poziomu testosteronu. Z wiekiem jego ilość w organizmie naturalnie się obniża. Można sobie jednak z tym poradzić.
 • Piwo jest zdrowe?
  Złocisty trunek z pianką to nieodłączny towarzysz wielu weekendowych wypadów. Choć nadużywany może szkodzić, to spożywany w umiarze ma dobroczynny wpływ na organizm. Krótko mówiąc: piwo jest zdrowe, pod warunkiem że z nim nie przesadzamy.