• Mężczyzna pijący alkohol
  Kieliszek wina do obiadu z kontrahentem, szampan by opić sukces, szklanka whisky, aby odpocząć po ciężkim dniu pracy – taki tryb życia, choć wygląda całkiem niewinnie, może doprowadzić do poważnych kłopotów. Pijemy, by zrekompensować sobie stres, dodać odwagi i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Problem ten coraz częściej dotyczy ludzi o wysokiej pozycji społecznej, ze świetnym wykształceniem i dobrą pracą. Jak rozpoznać chorobę i skutecznie walczyć z nałogiem?
 • Jak nie przeholować z alkoholem?
  To będą cenne podpowiedzi zwłaszcza teraz, gdy zbliża się świąteczny i noworoczny maraton przy stole. Zobacz, jakie sygnały wysyła ci organizm, że czas odstawić kieliszek na dobre.
 • Młodzi ludzie umierają z powodu chorób wątroby
  Umierają coraz młodsi amatorzy mocnych trunków. Już dwudziestolatkowie trafiają do szpitala z alkoholowo uszkodzoną wątrobą. Lekarze ostrzegają, że pijaństwo zabija już nie tylko osoby w podeszłym wieku.
 • Jak zapobiegać alkoholizmowi wśród młodzieży
  Współpraca ze sprzedawcami, szkołami i rodzicami - to właściwa droga w walce ze spożyciem alkoholu wśród młodzieży. Tak twierdzą przedstawiciele dziesięciu samorządów, które wyróżniono dziś w konkursie „Odpowiedzialna Gmina 2012”. Wśród zwycięskich gmin znalazły się: Baranów, Chorzów, Częstochowa, Nowa Wieś Wielka, Odolanów, Praszka, Skawina, Wieliczki, Wieluń i Żmigród.
 • Pan dyrektor alkoholikiem? Nie do pomyślenia
  Stereotyp alkoholika pijącego przed sklepem ma coraz mniej wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się że z chorobą alkoholową częściej zmagają się osoby pełniące ważne role społeczne.
 • Osoby, które mieszkają blisko baru, częściej wpadają w alkoholizm
  Mieszkanie w sąsiedztwie barów zwiększa apetyt na codziennego drinka. Fińscy naukowcy twierdzą, że tak jak okazja czyni złodzieja, tak bar za rogiem - alkoholika.
 • Osoby po 45. roku życia chętniej zaglądają do kieliszka
  Osoby w pewnym wieku chętniej zaglądają do kieliszka. Jak myślisz, kto częściej pije alkohol? Dwudziestolatek czy pięćdziesięciolatka? Naukowcy już wiedzą.