• Sklep z alkoholem
  Spada liczba pijących 15-latków. Wpływ na to ma zmiana stylu życia: rzadziej spędzają czas w gronie znajomych.
 • Abp Stanisław Gądecki
  Reklama alkoholu powinna być zakazana; trzeba iść pod prąd społecznego nawyku, popularnych opinii i źle rozumianej wolności - powiedział w czwartek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas mszy św. rozpoczynającej Narodowy Kongres Trzeźwości.
 • Mężczyzna samotnie pije alkohol
  "Wystarczy zresztą spojrzeć na ulice, by dostrzec, że jest znacznie mniej pijanych osób przesiadujących na ławkach przed sklepami monopolowymi i albo pijących, albo zbierających pieniądze na kolejny trunek. Zmienia się też – co nie wynika z naszych badań, ale z wielu innych przeprowadzonych już tak – to, jakie alkohole pijamy" – przyznaje w rozmowie z DGP prof. Dominika Maison, prezes Maison & Partners, dziekan Wydziału Psychologii UW.
 • Polak, Węgier - dwa bratanki. I do bitki, i do szklanki - mówi przysłowie. Okazuje się, że Polakom sporo brakuje do węgierskich "osiągnięć" szklankowych. Wśród Węgrów bowiem najwięcej jest alkoholików. Jeśli zaś chodzi o panie, na czele niechlubnego rankingu są Rosjanki. A jak na europejskim tle wypadają Polki i Polacy? Średnio.
 • W RPA przypada 20,1 litrów czystego alkoholu rocznie na osobę
  Piją na umór od piątku do poniedziałku rano i są nieprzytomni z przepicia przez cały weekend. Stanowią ponad jedną trzecią mieszkańców swego państwa. Podczas gdy Polacy piją rocznie 9 litrów czystego alkoholu, oni aż 20. Gdzie padają te rekordy w pijaństwie?
 • Do codziennego picia alkoholu przyznaje się pięć milionów Francuzów
  Coraz więcej francuskich miast musi toczyć walkę z plagą spożywania alkoholu w miejscach publicznych, głównie przez młodzież. Francuzi coraz częściej upijają się, więc wiele merostw podjęło już decyzje ograniczające sprzedaż i konsumpcję napojów wyskokowych.