• Kieliszek
  W Internecie dostępna jest darmowa aplikacja, która może wspomóc osoby uzależnione od alkoholu w zmaganiach z nałogiem. „To unikatowe rozwiązanie, jedno z dwóch na świecie opartych na sztucznej inteligencji” – powiedział Krzysztof Przewoźniak, kierujący pracami badawczo-rozwojowymi systemu o nazwie Addictions.ai.
 • Alkoholik
  Alkohol jest główną plagą społeczną w Polsce. Około 12 procent ludzi nadużywa go, z czego 600-700 tysięcy jest uzależnionych i wymaga leczenia.
 • Nalmefen - lek obniżający spożycie alkoholu - dostępny w Wielkiej Brytanii
  Lek, nad którego skutecznością ostatnio trwały badania, jest już dostępny na rynku. Pomoże osobom często zaglądającym do kieliszka rzucić nałóg bez nieprzyjemnych skutków odstawienia alkoholu.
 • Szczepionka wyleczy z alkoholizmu?
  Można się spierać, czy szczepionki są szkodliwe. Ta z pewnością szkodzi zaszczepionemu, ale wszystko to dla jego dobra. Oto szczepionka na alkoholizm.
 • Słynne kobiety z pociągiem do kieliszka
  Nieprzeciętnie utalentowane, sławne i podziwiane, a nierzadko – wyjątkowo piękne. Te kobiety wydają się mieć wszystko. A jednak ciężar sukcesu i inne smutki topią w butelce, a nałóg nieodwracalnie zmienił, a nierzadko zniszczył ich życie, a często też urodę. Bo nałóg nie wybiera. Oto słynne kobiety, które maja problem z alkoholem.
 • Jednostka alkoholu to 8 gramów (10 ml) czystego spirytusu
  Przynajmniej dwa dni w tygodniu trzeba być trzeźwym. To nie żart, lecz oficjalne zalecenie, jakie wydali brytyjscy parlamentarzyści, powołując się na opinie ekspertów.